17.9 C
Paris
Monday, June 27, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

۲۱ سال خلبانی مخفیانه پادشاه هلند برای یک شرکت هواپیمایی

بنا به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، یکی از خلبان های شرکت هواپیمایی KLM موسوم به خط هوایی سلطنتی هلند، که طی بیش از دو دهه خلبانی هواپیماهای این شرکت را به عهده داشته، کسی نیست جز پادشاه هلند.

ویلم الکساندر، پادشاه ۵۰ ساله هلند، اخیرا در مصاحبه ای با روزنامه هلندی تلگراف اذعان کرد که طی بیش از ۲۱ سال اخیر و به کرات، خلبانی هواپیماهای مسافربری KLM Cityhopper را به عهده داشته است.

شاه ویلم الکساندر که در مصاحبه اش با تلگرام این حرفه نیمه وقت را یک تفریح خوانده، می گوید در این سالها به عنوان کمک خلبان به کابین خلبان می رفته است. او پیش از این نیز مسؤلیت پرواز هواپیماهای باربری خط هوایی «مارتین‌ایر» هلند را به عهده داشته است.

سمت راست پادشاه هلند در کابین هواپیمای مسافربری
سمت راست پادشاه هلند در کابین هواپیمای مسافربری

پادشاه هلند می گوید در نقش کمک خلبان دو بار در ماه با هواپیمایی KLM پرواز می کرده است. به گفته او، این کار برای او نوعی استراحت پس از اجرای وظایف سلطنتی اش بوده و در تمرکز کامل نیز به او کمک می کند.

ویلم الکساندر همچنین گفت مدت هاست که برای پرواز با بوئینگ ۷۳۷ که قرار است بزودی جایگزین هواپیماهای KLM شوند تعلیم می دیده است.

به گفته پادشاه هلند، او به عنوان کمک خلبان می توانست از فاش کردن ماهیتش برای مسافران خودداری کند.

از سوی دیگر نیز به دنبال حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، دسترسی مسافران به کابین خلبان کاملا ممنوع شده و به همین خاطر هویتش به عنوان پادشاه هلند دست کم تا پیش از انتشار این خبر همچنان از مسافران پنهان مانده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط