5.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

۱۶میلیون لیتر در روز واردات بنزین ایران

بنا به به گزارش خبرگزاری کار ایران؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به روند افزایش فصلی مصرف بنزین در کشور به دلیل تعطلات تابستانی گفت: «میزان واردات بنزین، در حال حاضر به حدود ۱۶ میلیون لیتر در روز رسیده است.»
علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در عین حال افزود: «با پایان گرفتن فصل سفر و تعطیلات تابستانی، میزان واردات بنزین در نیمه دوم امسال به چهار میلیون لیتر در روز خواهد رسید.»
چندی پیش، شاهرخ خسروانی، معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در گفت‌وگو با شانا، حجم واردات بنزین به ایران را روزانه ۱۲ میلیون لیتر اعلام کرده بود.
به گفته شاهرخ خسروانی، تمام بنزین وارد شده ایران مصرف نمی‌شود و بخشی از آن در خطوط و مخازن ذخیره می‌شود.
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هفته گذشته اعلام کرده بود از ابتدای شهریور تا میانه این ماه روزانه ۸۰٫۵ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است و پیش‌بینی کرده‌ بود که در روزهای آتی رقم مصرف بنزین در ایران حتی به روزی صد میلیون لیتر نزدیک شود.
معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی وزارت نفت ایران پیش‌بینی کرده بود، متوسط واردات بنزین در نیمه دوم امسال به روزانه شش تا هفت میلیون لیتر برسد.
این مقام مسوول در وزارت نفت ایران با اعلام این که حجم ذخیره‌سازی بنزین در ایران در سال ۹۳، ۶۰۰ میلیلون لیتر بود گفت: «از ابتدای شهریورماه امسال، حجم ذخیره‌سازی بنزین در ایران به مرز یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون لیتر رسیده است.»
پیش از این وزارت نفت اعلام کرده بود با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌ فارس، ایران از واردات بنزین بی‌نیاز خواهد شد و حتی خواهد توانست به جمع صادرکنندگان بنزین در جهان بپیوندد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط