19.5 C
Paris
Friday, June 9, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

۱۲ هزار میلیارد تومان، ضرر مالی احمدی‌نژاد برای ایران

یک نماینده مجلس ایران مبنی بر محکومیت قطعی ۱۲ هزار میلیارد تومانی محمود احمدی‌نژاد در دیوان محاسبات کشور، یک نماینده دیگر مجلس با تأیید این مطلب، این مبلغ را «ناشی از تصمیمات اشتباه شخص رئیس جمهور سابق» توصیف کرد.
این نماینده همچنین کل تخلف مالی در دو دوره رئیس جمهوری پیشین ایران را ۴۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
بهروز بنیادی، عضو هیئت رئیسه فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی، این تخلف مالی را ناشی از سوءمدیریت دولت سابق در انجام برخی پروژه‌ها دانست.
وی روز چهارشنبه، هفتم مهرماه، در این‌ باره به خبرگزاری ایسنا گفت: «این تخلف به این معنا نیست که آن فرد پول برداشته و اختلاس کرده است، بلکه سوء مدیریت در پروژه‌های مختلف باعث وارد شدن ضرر مالی به کشور و بیت‌المال شده است.»
او به عنوان نمونه‌ای از این سوء مدیریت‌ها گفت: «به طور مثال دولت پلی ساخته که باید طول عمر آن ده سال باشد، اما بعد از دو سال آن پل از بین رفته است که این یک آسیب و ضرر مالی به کشور است.»
بهروز بنیادی در ادامه افزود که بر اساس بررسی‌های دیوان محاسبات کشور، «سوء مدیریت دولت سابق» ضرر مالی ۴۸ هزار میلیارد تومانی به کشور وارد کرده که از این میان ۱۲ هزار میلیارد تومان ناشی از «تصمیمات اشتباه شخص رئیس ‌جمهور» سابق است.
وی «سوء مدیریت» در پروژه‌های مسکن مهر را نمونه‌ای از ضرر مالی به کشور عنوان کرده و در توضیح این مطلب گفت: «مثلا دادن اختیار به فلان استاندار و انجام کاری باعث وارد شدن ضرر مالی به کشور شده که بررسی‌های دیوان محاسبات نشان می‌دهد که ضرر مالی ناشی از سوء مدیریت دولت سابق به کشور ۴۸ هزار میلیارد تومان است.»
عضو هیئت رئیسه فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی در ادامه تأکید کرد که این فراکسیون جزئیات این پرونده را از طریق دیوان محاسبات پیگیری خواهد کرد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط