18 C
Paris
Tuesday, October 3, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

یک زن اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای داعش دستگیر شد

بنابه گزارش یورونیوز از آمریکا، یک زن اسرائیلی ساکن آمریکا به اتهام جاسوسی برای گروه دولت اسلامی دستگیر شد.

این زن ۴۵ ساله که «واهبه عیسی دیس» نام دارد و مطلقه است، روز چهارشنبه در کوداهی، شهری در شمال شیکاگو بازداشت شد. او مشکوک به آموزش افراد برای پیوستن به جهادگرایان داعش، تهیه رایسین (نوعی سم کشنده) و در اختیار داشتن جزوه‌هایی درباره طرز تهیه ساخت بمب و جلیقه انفجاری است.

بنا بر اساس پرونده کیفری تنظیم شده برای این مورد در دادگستری آمریکا، این شهروند اسرائیلی‌ از سال ۱۹۹۲ به طور قانونی در آمریکا اقامت داشته و با ایجاد صفحات متعدد در شبکه‌های اجتماعی، در تبلیغ داعش و تسهیل عضوگیری جهادگرایان نقش داشته است. همچنین گفته می‌شود که این زن با وجود آن که در اسرائیل متولد شده یهودی نیست و احتمالا از اعراب اسرائیلی است.

در این پرونده آمده است: «متهم یک کتابخانه مجازی حاوی دستورالعمل ساخت بمب، سلاح بیولوژیک، سم و جلیقه انفجاری دایر کرده است تا به این طریق بتواند به هواداران داعش در انجام حمله تروریستی کمک کند.»

او همچنین تلاش کرده است تا یک مخبر پلیس را برای ریختن سم رایسین درون مخازن آب قانع کند.

مقام‌های قضایی آمریکا می‌گویند فرد دستگیر شده چند مکان را که جشن‌های عمومی و خیابانی تابستانی در آن برگزار می‌شود به عنوان هدف حمله تروریستی برای خود تعیین کرده بوده است.

پلیس آمریکا عملیات شناسایی مظنونان به عضویت در یک تشکیلات جهادگرای خشن را از شش ماه پیش آغاز کرده و واهبه عیسی دیس نخستین کسی است که در چهارچوب این عملیات دستگیر شده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط