23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

گلاره ناظمی، نخستین داور ایرانی در فینال فوتسال المپیک جوانان

گلاره ناظمی، نخستین داور ایرانی است که سوت یک بازی فینال جهانی را به صدا درآورد. فینال رقابت‌های فوتسال المپیک جوانان که در آرژانتین برگزار شد میان دو تیم پرتغال و ژاپن با داوری گلاره ناظمی، داور زن از ایران، با نتیجه ۴-۱ به سود تیم پرتغال به پایان رسید.

گلاره ناظمی که از ۱۷ سال پیش داوری در مسابقات فوتبال و فوتسال را آغاز کرد، در رقابت‌های فوتسال المپیک جوانان به عنوان داور اول دیدار فینال انتخاب شد. این نخستین بار است که یک داور ایرانی سوت فینال در یک رقابت جهانی را به صدا درآورد.
گلاره ناظمی در این دور از رقابت‌های فوتسال المپیک جوانان، علاوه بر دیدار فینال، داوری دیدار افتتاحیه را نیز برعهده داشت.
علاوه بر دیدارهای افتتاحیه و اختتامیه در آرژانتین، گلاره ناظمی، دو بازی دیگر را نیز در این دور از رقابت‌ها داوری کرد. در دیدار افتتاحیه فوتسال المپیک جوانان، دو تیم کامرون و جمهوری دومینیکن، به رقابت پرداختند.

گلاره ناظمی، که بنا بر اعلام پایگاه اینترنتی فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، یک بانوی پیشرو ایرانی در عرصه داوری فوتبال و فوتسال است، چند ماه پیش بعنوان داور سوم فینال فوتسال دانشجویان جهان در آلماتی در زمین بازی حضور داشت.
بنا بر اعلام فیفا، از مجموع ۲۴ داور حاضر در رقابت‌های فوتسال المپیک جوانان در آرژانتین، شش تن از داوران از بانوان بودند که علاوه بر بخش رقابت‌های زنان، در بخش رقابت‌های مردان نیز سوت زدند.

گلاره ناظمی در یک گفتگو با تلویزیون دولتی ایران، همزمان با برگزاری رقابت‌های فوتسال المپیک جوانان در بوئنوس آیرس، تاکید کرد: بعنوان نماینده ایرانی (حاضر) در معتبرترین مسابقات برای زنان در جهان هم حس مسئولیت دارم و هم حس غرور.

این داور جهانی در گفتگو با پایگاه اینترنتی فیفا هم با بیان اینکه در ابتدای راه با مشکلاتی روبرو بوده است، تصریح کرد: بسیار از مردان شنیده ام که داوری برای زنان امری غیرممکن است اما من با تلاش نشان دادم که می‌توانم.

گلاره ناظمی، با این توضیح که “در کشور خودم از حمایت چندانی برخوردار نیستم اما با کوشش در نهایت موفق به کسب این جایگاه در عرصه جهانی شدم”، می‌افزاید: حدود هفت تا هشت تن از بانوانی که در این عرصه حضور داشتند، در نهایت به دلیل مشکلات مجبور به ترک داوری شدند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها