21.5 C
Paris
Sunday, October 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

گروگانگیری در مرکز پاریس

خبر تازه حکایت از پایان گروگانگیری در پاریس دارد.
طبق آخرین اخبار رسیده، عامل گروگانگیری خود را تسلیم پلیس نموده و گروگان ها سالم آزاد می شوند.
عامل گروگانگیری پاریس که پیش از این خواستار تماس با سفارت ایران شده بود دستگیر شده است. به گفته پلیس فرانسه دو گروگان «صحیح و سالم» آزاد شدند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به تمایل گروگانگیر به تماس با سفارت ایران گفته بود: «با توجه به اهمیت جان انسانها و ابعاد انساندوستانه موضوع و در صورت تشخیص و در خواست دولت و پلیس فرانسه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس آماده کمک و همکاری با دولت فرانسه است.»

مذاکره پلیس فرانسه با عامل گروگانگیری پیش از این آغاز شده بود. تاکنون گزارشی از هویت، سن و ملیت عامل گروگانگیری منتشر نشده است. با این حال برخی گزارشهای غیررسمی در رسانه های فرانسوی عامل گروگانگیری را متولد مراکش و ۲۶ ساله معرفی می کند.

ژرار کلومب، وزیر کشور فرانسه با انتشار بیانیه ای از واکنش ماموران پلیس این کشور و رفتار حرفه ای انها در جریان این گروگانگیری قدردانی کرد.

اخبار گروگان گیری در پاریس

بنابه گزارش رسانه های فرانسه، یک مرد مراکشی 26 ساله که پیش از این ایرانی تبار اعلام شده بود، ادعا می کند مسلح بوده و یک بمب در اختیار دارد، دو نفر را در محله دهم پاریس به گروگان گرفته و خواستار تماس با سفیر ایران می باشد.

پلیس فرانسه ضمن حضور در محل گروگانگیری خبر مورد نظر را تایید نموده و پیگیر موضوع می باشد.

بنا به برخی گزارشها، فرد گروگانگیر خواستار تماس با سفارت ایران در پاریس شده است. وی اعلام کرده است که می خواهد از طریق مقامات سفارت ایران متنی را به دولت فرانسه برساند. یکی از سه گروگان یک زن باردار است.

حال یکی از گروگانها وخیم گزارش شده است. به گزارش رسانه های فرانسه پلیس این کشور وضعیت گروگانگیری را مبهم توصیف کرده است.

در همین رابطه خبرنگار رادیو بین‌الملی فرانسه توییت کرده است گروگانگیر اعلام کرده یک نامه دارد که می‌خواهد به سفیر ایران بدهد تا او این نامه را به دولت فرانسه منتقل کند.

این حادثه در ساختمانی واقع در منطقه ۱۰ پاریس رخ داده است و براساس گزارشها این ساختمان بخشی مسکونی و اداری است.

پلیس فرانسه احتمال می دهد که عامل گروگانگیری تعادل روانی ندارد و انگیزه او از گروگانگیری مبهم است.

پلیس می‌گوید که به نظر نمی‌رسد این حادثه تروریستی باشد.

یکی از مقامات پلیس نیز عنوان کرده که فرد مهاجم در ابتدا سه نفر را به گروگان گرفته بود، اما یک نفر از آنها موفق به فرار شد. همین منبع خبری اضافه کرده که گروگان‌گیر به روی دو گروگان خود بنزین ریخته است.

نیروهای ویژه پلیس، نیروهای امداد و آتش نشانی در محل حادثه حضور دارند و در حال مذاکره با گروگانگیر هستند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط