19.2 C
Paris
Wednesday, March 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کنسرت ریچارد کلیدرمن نوازنده سرشناس فرانسوی درتهران

بنابه گزارش رسانه ها، ریچارد کلیدرمن نوازنده سرشناس فرانسوی تیرماه امسال به همراه ارکستری حرفه‌ای در تالار وزارت کشور برنامه اجرا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، او برای مخاطبان ایرانی قطعه “ای ایران” را با پیانو خواهد نواخت.

آقای کلیدرمن از سال ١٣٩١ قصد اجرای کنسرت در ایران را داشت اما در نهایت در سال ١٣٩٣ معلوم شد که تلاشش برای دریافت مجوز بی‌نتیجه مانده است.

او در آن زمان گفته بود: “می‌دانم که اولین سرود ملی و مردمی‌ترین سرود ایرانی‌ها همین ای ایران است. اولین‌بار که به آن گوش دادم، حسی عجیب وجودم را فرا گرفت. همان زمان، تصمیم گرفتم ضمن تنظیم مجدد آن برای ساز پیانو، خود را بیش از پیش به حافظه شنیداری مردم ایران و خاطرات آنها نزدیک کنم.”

آقای کلیدرمن همچنین گفته بود که به “کشف تم‌های موسیقی ایرانی” و همکاری با موسیقیدان‌های ایرانی علاقمند است و دلش می‌خواهد ایران را که “کشوری زیبا و رویایی” با “تمدنی شکوهمند ” است ببیند.

آقای کلیدرمن که ٦٤ سال دارد بیش از ١٢٠٠ ملودی ضبط کرده است و کتاب رکوردهای گینس او را “موفقترین پیانست دنیا” خوانده است. آقای کلیدرمن بویژه در آسیا بسیار محبوب است. کار او با “چکامه‌ای برای آدلین” در سال ١٩٧٦ آغاز شد که موفقیتی جهانی داشت و ٢٢ میلیون نسخه در ٣٨ کشور دنیا فروخت.

او نخستین کنسرت خود را در سال ١٩٧٩ برگزار کرد و از آن زمان بیش از ٢٥٠٠ کنسرت اجرا کرده است.

آقای کلیدرمن سبک کار خود را ترکیبی نو-رمانتیک از موسیقی کلاسیک و پاپ می‌داند. نانسی ریگان همسر رونالد ریگان رئیس جمهور سابق آمریکا او را “شاهزاده رمانس” لقب داده بود.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط