3.8 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کمپین درخواست عفو ادوارد اسنودن در آمریکا

در آستانه اکران فیلم اسنودن، سازمان‌های مدافع حقوق بشر در آمریکا درخواست عفو ادوارد اسنودن را داده و در این رابطه یک کمپین بزرگ راه اندازی کرده اند.
عفو بین الملل و اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا وب سایت “اسنودن را عفو کنید” را به راه انداخته و قرار است به زودی جمع آوری امضا از مردم سراسر جهان در حمایت از مشمول عفو شدن آقای اسنودن را شروع کنند.
این کمپین می گوید که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، باید پیش از ترک کاخ سفید در ژانویه ۲۰۱۷ اسنودن را عفو کند.
ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (ان.اس.ای) در سال ۲۰۱۳ میلادی از برنامه جاسوسی گسترده این سازمان از شهروندان و رهبران جهان پرده برداشت و در پی آن به روسیه پناهنده شد.
دولت آقای اوباما ادوارد اسنودن را به جاسوسی و سرقت اسناد محرمانه متهم کرده و خواهان استرداد و محاکمه اوست.
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، روز دوشنبه تاکید کرد که رئیس جمهوری آمریکا معتقد است درز اطلاعات طبقه بندی شده توسط اسنودن به امنیت ملی ایالات متحده صدمه زده و جان شهروندان آمریکا را به خطر انداخته است.
او گفت که اگر اسنودن به آمریکا برگردد “مطابق قانون” و “به طور منصفانه” با وی برخورد خواهد شد.
درز اطلاعاتی ادوارد اسنودن که در چند دهه گذشته کم سابقه بوده است، باعث شد که دولت آقای اوباما تصمیم بگیرد در نحوه جمع آوری سوابق مکالمات تلفنی شهروندان تغییراتی ایجاد کند.
فعالان لیبرال در آمریکا ادوارد اسنودن را قهرمان می‌دانند زیرا او برنامه‌هایی را برملا کرد که به باور این فعالان، حقوق اساسی مندرج در قانون اساسی ایالات متحده را نقض می‌کند.
آقای اسنودن با اتهاماتی مواجه است که می تواند به ۳۰ سال حبس منجر شود.
او با رد اتهام خیانت می گوید که هیچ تماسی با مقامات روسیه ندارد و تمام کارهایش از طریق وکیلش انجام شده و تمایل دارد که روزی روسیه را ترک کند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط