3.1 C
Paris
Friday, December 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کلیسای گرجستان مراسم پاپ را تحریم کرد

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان که به گرجستان سفر کرده، پس از آن که کلیسای ارتدکس این کشور پیروانش را از حضور در مراسم عشای ربانی بر حذر داشت، در ورزشگاه تقریبا خالی تفلیس دعا خواند.
کلیسای ارتدکس گرجستان که پیروانش اکثریت جامعه مسیحیان این کشور را تشکیل می‌دهند از همگان خواسته بود که در این مراسم که روز شنبه اول اکتبر (دهم مهر) در ورزشگاه تفلیس برگزار شد، شرکت نکنند.
در پی این درخواست حتی روحانیون بلند پایه‌ای که قرار بود برای استقبال رسمی از پاپ به این مراسم بروند، از حضور در ورزشگاه انصراف دادند.
با وجود این، مقام‌های کلیسا می‌گویند چنین تصمیمی در پی یک توافق دو طرفه میان کلیسای ارتدکس و کاتولیک شکل گرفته است.
آن طور که از تفلیس گزارش شده، مراسم روز شنبه یکی از کم جمعیت‌ترین مراسمی بوده که تاکنون پاپ فرانسیس در آن حضور یافته است.
با این حال، آن گروه از مسیحیانی که در این مراسم شرکت کنند گفته‌اند این سفر پاپ به نفع گرجستان بوده است.
کتی خیتاریخ‌ویلی به خبرگزاری رویترز گفته: “این یک رویداد مهم بود، هم برای کشور ما و هم برای مسیحیان کاتولیک وفادار.”
“او فقط یک رهبر مذهبی نیست بلکه یک پاپ واقعی است و همچنین یک چهره سیاسی بسیار برجسته. بر همین اساس من معتقدم که دیدار پاپ از گرجستان به نفع کشور ماست.”
گرجستان با جمعیت یک درصدی مسیحیان پیرو کلیسای کاتولیک، طبیعتا مقصد محبوبی برای سفر رهبر کاتولیک‌های جهان نیست اما پاپ فرانسیس که نشان داده پس از حضور در واتیکان، به حل اختلاف میان کلیسای کاتولیک و ارتدکس اهمیت می‌دهد، سفر به تفلیس را در دستور کار خود قرار داد.
این دو شاخه مسیحیت از قرن یازدهم در تعاریف و اصول بنیادین خود دچار اختلاف شده‌اند.
آخرین باری که پاپ به گرجستان سفر کرد به سال ۱۹۹۹ بازمی گردد که پاپ ژان پل دوم به تفلیس رفت.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط