15.1 C
Paris
Tuesday, May 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

کشف انبار اسلحه تروریست های داعش در بلژیک

بنابه گزارش رادیو فرانسه، منابع امنیتی فرانسه و بلژیک، روز چهارشنبه ۵ ژوئیه اعلام کردند که یک فرد مظنون به «تلاش برای اقدام خشونت‌آمیز»، صبح امروز در حومه شهر “لیل” در شمال فرانسه بازداشت شده است. از سوی دیگر، دادستان فدرال بلژیک نیز از دستگیری ۴ موتور سوار بلژیکی خبر داد که در ارتباط با جریان‌های جهادی متهم هستند. قبل از دستگیری این افراد پلیس بلژیک یک مخفیگاه اسلحه را کشف کرده بود.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید، فرد دستگیرشده در عملیات مشترک مأموران امنیتی فرانسه و بلژیک در یکی از حومه‌های شهر “لیل”، در ارتباط با افراد دستگیر شده در بلژیک متهم است. ظاهراً تمامی این افراد متهم به ارتباط با گروهی موسوم به “کامیکاز ریدرز” در بلژیک هستند که تهدید اقدامات تروریستی آن در اواخر سال ۲۰۱۵، باعث لغو مراسم آخر سال در بلژیک شده بود.

بنابر گزارش‌ها، ٤ مظنون بلژیکی در عملیات بازرسی پلیس در شهر “اندرلیخت” در حومه بروکسل دستگیر شده‌اند.
بگفته اریک واندر سیپت، دادستان فدرال بلژیک، در جریان بازرسی پلیس یک مخفیگا اسلحه کشف شده و حداقل ٢ کلاشنیکف بدست پلیس افتاده است. یک قاضی دادگاه امروز در مورد ادامه بازداشت این افراد تصمیم خواهد گرفت.

خبرگزاری فرانسه می گوید گروه “کامیکاز ریدرز” که در سال ۲۰۰۳ در حومه بروکسل ایجاد شد، با حملات خنثی شده پایان سال ۲۰۱۵ در بلژیک مرتبط شناخته شده است. در سال ۲۰۱۶ دو عضو این گروه به جرم «عضویت در یک گروه تروریستی» به ترتیب به ۶ و ۳ سال زندان محکوم شدند.

دادستان فدرال بلژیک در بیانیه‌ای تأکید کرده است که دستگیری‌های جدید در بلژیک ربطی به حملات تروریستی ماه نوامبر ۲۰۱۵ در فرانسه، حملات انفجاری ماه مارس ۲۰۱۶ در فرودگاه بروکسل و حمله ناکام انفجاری در ایستگاه قطار آهن بروکسل ندارد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط