21 C
Paris
Monday, July 22, 2024

پیش‌بینی مرگ صد تا دویست هزار نفر مبتلا به کرونا در آمریکا

بنابه گزارش رسانه ها، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی آمریکا پیش‌بینی کرده است که دست کم صدهزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) جان خود را از دست می‌دهند. دکتر آنتونی فائوچی گفته که ممکن است میزان مرگ و میر در آمریکا تا دو برابر این رقم باشد.

آقای فائوچی به سی‌ان‌ان گفت میلیون‌ها نفر در ایالات متحده به این بیماری دچار خواهند شد.
هم‌زمان مقام‌های تعدادی از ایالات و شهرهای آمریکا درباره کمبود تجهیزات پزشکی حیاتی در مقابله به این بیماری هشدار داده‌اند.
شهردار نیویورک گفته است که تجهیزات پزشکی لازم برای مقابله با شیوع کرونا از جمله دستگاه‌های تنفس مصنوعی در این شهر یک هفته دیگر تمام می‌شود.
بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، به سی‌ان‌ان گفت که وضعیت این شهر مثل “زمان جنگ” است.
نیویورک به مرکز ابتلا و شیوع کووید-۱۹ در آمریکا تبدیل شده و تا روز شنبه بیش از ۵۲ هزار نفر در کل این ایالت مبتلا شده‌اند. این رقم یک‌سوم آمار کل ایالات متحده است.
پیشتر اندرو کومو فرماندار نیویورک گفته بود که نقطه اوج بیماری در این ایالت دو تا سه هفته دیگر از راه خواهد رسید و از نیاز فوری این ایالت ۳۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی خبر داده بود.

روز شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که وضع قرنطینه در ایالت نیویورک را بررسی می‌کند اما ساعاتی بعد خبر داد که کارگروه مبارزه با شیوع کرونا در کاخ سفید به او توصیه کرده که نیاز به قرنطینه نیویورک نخواهد بود.

تا کنون بیش از ۳۲ هزار نفر در جهان جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند و تعداد موارد تاییدشده ابتلا به ۷۰۰ هزار نفر رسیده است.
تا کنون بیش از ۱۰هزار مرگ در ارتباط با بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا گزارش شده که بیشترین موارد ثبت شده مرگ در جهان است. تعداد مبتلایان ثبت‌شده در ایتالیا به صدهزار نفر نزدیک شده است.
در اسپانیا نیز تا کنون بیش از ۶۵۰۰ نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
هم‌زمان بریتانیا اعلام کرده است که تا عصر روز شنبه تعداد جان‌باختگان با ۲۰۹ مورد افزایش به ۱۲۲۸ نفر رسیده است.

در فرانسه نیز طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع افراد فوت کرده به ۲۶۰۶ نفر میرسد. از مجموع ۴۰۱۷۴ نفر، ۱۹۳۵۴ نفر بر اثر ویروس کرونا در بیمارستان‌های فرانسه بستری هستند که از این تعداد بیش از ۴۶۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بسر می‌برند و ۷۲۰۲ نفر نیز بهبود یافته اند.

در ایران نیز آخرین آمار و اخبار مربوط به شیوع بیماری کرونا در روز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ مارس ۲۰۲۰ میلادی، تعداد افراد فوت کرده ۲۶۴۰ نفر می باشد. آمار کل مبتلایان ۳۸۳۰۹ در مجموع ۱۲۳۹۱ نفر هم تاکنون بهبود پیدا کرده اند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط