15.1 C
Paris
Tuesday, May 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

پهپاد بمب‌افکن ایرانی

نیروی هوافضای سپاه پاسداران «پهپاد غنیمتی و پیشرفته MQ-1C متعلق به آمریکا» را منتشر کرد.
به گفته فرمانده نيروی هوافضای سپاه پاسداران، اين هواپيما در کشورهای اطراف ايران پروازهای بسياری داشت و عمليات‌های متعددی را در کشور پاکستان هدايت می‌کرد.
باراک اوباما، رئيس‌جمهور ايالات متحده آمريکا، اندکی پس از کنترل اين هواپيما توسط جمهوری اسلامی، از ايران خواست تا آن را به آمريکا را بازگرداند اما درخواست او توسط مقام‌های ايران رد شد.
سپاه پاسداران ایران روز شنبه همچنین پهپاد رزمی جدیدی به نام «صاعقه» را نمایش داد که به گفته فرماندهان نیروی هوا فضای سپاه بر اساس مدل هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی «آر کیو ۱۷۰» (RQ-170) ساخته شده است.
برد دقیق این پهپاد جدید اعلام نشده اما گفته شده است که دوربرد بوده و قادر به حمل چهار بمب هوشمند و نقطه زن است.
در همین حال فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: «ما امروز سامانه‌ها و تجهیزاتی بهتر از مدل‌های آمریکایی ساخته‌ایم و این هزینه‌هایی است که آمریکایی‌ها برای همسایگی با ما آن را پرداخته‌اند و توانسته‌ایم با غنیمت گرفتن پهپادهای آنان به این سطح از قدرت در پهپاد بومی برسیم».
او تاکید کرده است، ما در حوزه پهپاد «در تراز چهار کشور اول جهان» است و در برخی از امور از جمله «هواپیماهای بدون سرنشین پنهانکار و بمب‌افکن‌ها» از آمریکا پیشرفته‌تر است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط