24.9 C
Paris
Wednesday, July 24, 2024

پزشک فرانسوی: داروی مالاریا برای درمان مبتلایان به کرونا موثر است

دیدیه رائولت، مدیر انستیتوی مدیترانه ای بیماری های عفونی در شهر مارسی می گوید تجویز یک داروی رایج که برای معالجه مالاریا از آن استفاده می شود، در درمان مبتلایان به ویروس جدید کرونا «موثر» است.

این پزشک سرشناس فرانسوی با اشاره به نتیجه تحقیقی که در یک کلینیک چین انجام شده است به خبرگزاری فرانسه گفت: «می دانیم که کلروکین در آزمایش درون کشتگاهی (in vitro) برای مقابله با نوع جدید ویروس کرونا موثر بود و حالا بررسی کلینیکی آن در چین نیز این امر را ثابت کرده است.»

وی افزود: «در نهایت شاید راه درمان این بیماری عفونی [ابتلا به ویروس جدید کرونا] ساده ترین و کم هزینه ترین مورد در بین عفونت های ویروسی باشد.»

انستیتوی مدیترانه ای بیماری عفونی مارسی یکی از فعالترین موسسات علمی و پژوهشی در فرانسه برای تحقیق در مورد نوع جدید ویروس کرونا است.

تحقیق پزشکان چینی در مورد تاثیر داروی کلروکین بر بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا مبتنی بر بررسی ها در بیش از ۱۰ بیمارستان این کشور از جمله بیمارستان های ووهان، پکن و شانگهای است.

دانشمندان چینی در گزارش خود درباره این تحقیق اعلام کرده اند که «نتایج بررسی های انجام شده بر روی بیش از ۱۰۰ بیمار نشان می دهد که استفاده از فسفات کلروکین از درمانی که بر روی گروه شاهد (گروه گواه) انجام شده بود در جلوگیری از پیشرفت بیماری، بهبود وضع ریه ها و در نهایت برای اینکه بار دیگر آزمایش بیمار منفی شود و دوره بیماری اش کوتاه شود موثرتر بوده است.»

این گروه از محققان همچنین در گزارش خود آورده اند که «خاصیت ضدویروسی و ضدتورمی داروی کلروکین احتمالا در اثربخشی بالقوه آن در درمان بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا» موثر بوده است.

داروی کلروکین بیش از ۷۰ سال است که برای درمان مالاریا مورد استفاده قرار می گیرد. کلروکین یک داروی ارزان قیمت با اثرات جانبی محدود محسوب می شود.

به گفته دیدیه رائولت تجویز روزانه ۵۰۰ میلی گرم کلروکین به مدت ۱۰ روز به بیماران مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا برای درمان آنها کفایت می کند.

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه روز سه شنبه در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام کرد که از نتیجه تحقیق در مورد تاثیر داروی کلروکین مطلع است و تاکنون چند بار با دیدیه رائولت در این مورد گفتگو کرده است.

دیدیه رائولت یکی از سرشناس ترین پزشکان متخصص بیماری عفونی در فرانسه است و برنده جوایز بسیاری شده است. او با انتشار ویدئویی در پایگاه اینترنتی یوتیوب اعلام کرد به بیمارانی که از این پس به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا در انستیتوی مدیترانه ای بیماری عفونی مارسی بستری شوند داروی کلروکین تجویز خواهد شد.

یورونیوز

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط