11.9 C
Paris
Tuesday, May 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

وزیر خارجه فرانسه: تحریم‌های فراسرزمینی آمریکایی‌ها برای اروپا غیرقابل قبول است

بنابه گزارش خبرگزاری ها از فرانسه، وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگو با شبکه خبری ب‌اف‌ام تی‌وی، از تصمیم واشنگتن مبنی بر برقراری اقدامات تنبیهی علیه ایران به شدت انتقاد کرد

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، با ابراز نگرانی از بحران ایجاد شده پس از خروج ایالات متحده آمریکا از توافق اتمی با ایران، تصمیم واشنگتن برای برقراری مجدد تحریم‌ها علیه ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

ژان ایو لودریان، شامگاه پنج‌شنبه ۱۰ ماه مه، در گفتگو با یک شبکه خبری در فرانسه، با بیان اینکه هیچ طرح دیگری در برابر توافق اتمی وجود ندارد، یک‌بار دیگر تاکید کرد: توافق اتمی همچنان به قوت خود باقی است.

وزیر امور خارجه فرانسه با انتقاد از تصمیم واشنگتن مبنی بر برقراری اقدامات تنبیهی علیه ایران، یادآور شد: ایالات متحده آمریکا باید پیش از برقراری مجدد تحریم‌ها علیه ایران با کشورهای اروپایی مذاکره کند.

ژان ایو لودریان افزود: ما به آمریکایی‌ها گوشزد کرده‌ایم که “از نظر ما اتخاذ تدابیر تنبیهی فراسرزمینی آنها غیرقابل قبول است”.

رییس سیاست خارجی فرانسه با بیان اینکه اروپایی‌ها نباید به خاطر خروج آمریکا از این توافق متحمل زیان شوند، گفت: ما به آمریکایی‌ها می‌گوییم که اقدامات تنبیهی که آنها اتخاذ می‌کنند، به خود آنها مربوط است.

ژان ایو لودریان که به”تلاش‌های کشورهای اروپایی برای انجام مذاکرات جدی با آمریکا برای حفظ منافع شرکت‌های اروپایی” اشاره داشت، متذکر شد: کشورهای اروپایی نیز باید تدابیر لازم را برای محافظت از منافع موسسات تجاری خود بکار بگیرند و همزمان بر سر این موضوع با آمریکا مذاکره کنند.

به‌دنبال اعلام تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از توافق اتمی با ایران، واشنگتن، روز پنج‌شنبه، از اعمال تحریم‌های جدید علیه شش تن از شهروندان ایرانی و سه شرکت به اتهام تسهیل در فعالیت‌های ارزی سپاه پاسداران ایران خبر داد.

همچنین ایالات متحده آمریکا به شرکت‌های اروپایی طرف معامله با ایران شش ماه فرصت داده است تا به سرمایه‌گذاری در این کشور پایان دهند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط