13.4 C
Paris
Friday, March 31, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

وزارت کشور آلمان: تعداد سلفی‌ها دوبرابر شده است

شمار سلفی‌های آلمان در پنج سال گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. وزارت کشور آلمان می‌گوید، در حال حاضر حدود ۱۱هزار نفر طرفدار این قرائت فوق افراطی از اسلام هستند.

بر اساس گزارش تازه نهاد یادشده، شمار سلفی‌ها در آلمان نسبت به سال ۲۰۱۳ دو برابر شده است. در سال ۲۰۱۳ اداره امنیت داخلی آلمان اعلام کرده بود که حدود ۵۵۰۰ نفر به این طیف تعلق دارند.
روزنامه “تاگس اشپیگل” آلمان با استناد به اظهارات مقا‌م‌های محلی امنیت داخلی آلمان تازه‌‌ترین آمار در این باره را منتشر کرده است. این روزنامه همچنین از قول کارشناسان از کاهش شیب این سیر صعودی خبر داده و در عین حال نوشته که توقف یا عقب‌گردی در این سیر دیده نشده است.

این روزنامه شکست نظامی گروه “دولت اسلامی” (داعش) در عراق و سوریه را از دلایل احتمالی کاهش جذابیت این طیف نامیده است.
کارشناسان می‌گویند، باید میان سلفی‌های مؤمن، سیاسی و شبه‌نظامی فرق گذاشت. همه سلفی‌ها قرائتی بسیار سخت‌گیرانه از اسلام دارند، طبق قواعد جزم خود زندگی می‌کنند و ارزش‌های جوامع غربی را نفی می‌کنند. هواداران این جریان سنی‌مذهب معمولا تنها به عنوان بخشی از فعالیت تبلیغاتی خود از گفت‌وگو با دیگر عقاید استقبال می‌کنند. بخشی از سلفی‌های آلمان هم خشونت و ترور را ابزاری مناسب برای رسیدن به هدف می‌دانند.

افزایش سلفی‌ها در ایالت‌های کوچک‌تر
افزایش شمار سلفی‌های آلمان بیشتر در ایالت‌های کوچک‌تر آلمان، مانند هامبورگ یا برلین دیده شده است. “تاگس اشپیگل” می‌نویسد، در حال حاضر در هامبورگ ۷۹۸ سلفی زندگی‌می‌کنند.
بیش از نیمی از این جهادگرایان که بالغ بر ۴۳۴ نفر می‌شود آماده انجام خشونت‌اند.

آمارهای اداره تحقیقات جنایی آلمان حاکی از این است که حدود ۷۶۰ نفر از کل این اسلام‌گرایان در آلمان، ممکن است حتی دست به اعمال تروریستی بزنند. از این تعداد ۱۵۳ نفر در زندان‌اند و بیش از نیمی از آن‌ها در حال حاضر در آلمان به سر می‌برند. اقداماتی مانند حمله با کامیون به بازار کریسمس در برلین در سال ۲۰۱۶ یا حمله با کارد به مسافران یک قطار در جنوب آلمان یک سال پیشتر از آن، به حساب همین نیروها نوشته شده است.

سخنگوی وزارت کشور تأکید کرده که قرارداد میان ائتلاف حاکم متشکل از احزاب سوسیال‌مسیحی‌ و دمکرات‌مسیحی‌ و سوسیال‌دمکرات‌ که بر مهار افراط‌گرایی در آلمان مبتنی است “توسعه یافته و تقویت خواهد شد.” وزارت خانواده آلمان از جمله نهادهای مسئول حمایت از برنامه‌های جلوگیری از افراطی شدن به‌ویژه جوانان در سراسر کشور است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط