3.2 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

وحشت رجوی از شلیک موشک ایرانی به قلب تروریستهای داعش در سوریه

عمل انتقامجویانه از تروریست های داعش در سوریه، در حالی که انعکاس وسیعی در نشریات و تلویزیون کشورهای اروپایی و آمریکا داشته، رجوی و سازمان مجاهدین خلق را به وحشت و هراس افکنده است.

بنابه گزارش خبرگزاری ها، یکشنبه شب ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ برابر با ۱۸ ژوئن ۲۰۱۷ در عملیاتی که شب قدر (لیله القدر) نام گرفته٬ شش موشک از استان‌های غربی کردستان و کرمانشاه ایران به سوی دیرالزور مرکز تروریست های داعش در سوریه شلیک شد.

خبرهای واصله از ایران حاکی است که در حمله شب گذشته سپاه یکی از فرماندهان عالی رتبه داعش به نام سعد الحسینی کشته شده است.

در همین رابطه سخنگوی سپاه پاسداران ایران حمله موشکی دیشب از خاک ایران به سوریه را موفقیت‌آمیز توصیف کرده و گفته است مخاطب پیام هشدارآمیز٬ حامیان بین‌المللی و منطقه‌ای تروریست‌ها بوده‌اند.

جمشید برزگر تحلیلگر بی‌بی‌سی در امور ایران نوشته است؛
محکومیت حمله موشکی سپاه پاسداران به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه، برای مخالفان منطقه‌ای و جهانی جمهوری اسلامی کار آسانی نخواهد بود.
ایران نخستین کشوری نیست که دست به چنین عملیاتی زده است. آمریکا، بریتانیا و فرانسه از یک سو و روسیه از سوی دیگر، در سال‌های گذشته بارها عملیاتی مشابه با دلایلی مشابه انجام داده‌اند.
با این همه، دشوار است بتوان تصور کرد که رقبای ایران در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله عربستان سعودی، اسرائیل و آمریکا، حمله موشکی سپاه را همچون عملیات مشابه کشورهای دیگر ارزیابی کنند.
به ویژه اینکه هم سپاه پاسداران و هم چهره‌های سیاسی و نظامی ایران، در واکنش‌های خود پس از حمله موشکی، بیشتر یا دست کم به همان اندازه که به ضربه زدن به داعش بها داده‌اند، بر پیام این حمله برای رقبای منطقه‌ای و به گفته آنها حامیان داعش تاکید کرده‌اند.
تردیدی نیست که هدف این حمله، بر نوع و شدت واکنش‌ها تاثیر چشمگیری خواهد داشت. حمله به داعش، اقدامی نیست که به راحتی محکوم شود.

این عمل انتقامجویانه از تروریست های داعش در سوریه، در حالی که انعکاس وسیعی در نشریات و تلویزیون کشورهای اروپایی و آمریکا داشته، رجوی و سازمان مجاهدین خلق را به وحشت و هراس افکنده است.

سازمان تروریستی مجاهدین خلق که در فرانسه مستقر می باشد، پس از انتشار خبر مربوطه در رسانه های بین المللی، در یک واکنش هراس آلود که از وب سایت رسمی مجاهدین منعکس گردیده، آن را بلوف موشکی رژیم خواند.

درمطلب سازمان مجاهدین خلق آمده است؛
همزمان با تحریمهای سنای آمریکا، سپاه پاسداران ولایت‌فقیه ادعا کرد که روز یکشنبه28خرداد96 در حمله موشکی «به مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی» ”تکفیریها “در دیرالزور سوریه، عاملان حمله 17خرداد در تهران را مجازات کرده است.
سپاه پاسداران در سناریو و بلوف موشکی خود مدعی «هلاکت تعداد زیادی از تروریستهای تکفیری و انهدام تجهیزات، سامانه‌ها و سلاحهای آنان» در سوریه شد.
اطلاعیه سپاه به تصریح خودش «لحظاتی» بعد از شلیک موشکها صادر شده اما معلوم نیست لیست این همه خسارت و تلفات در لحظه شلیک از کجا به‌دست آمده است!

با این همه مجاهدین خلق نمی گویند که چرا از این خبر خشنود نشده و عدم رضایت خود را تحت عنوان بلوف موشکی رژیم آخوندی در حمله به دیرالزور منعکس نمودند؟

لازم به ذکر است که ایران از حامیان نظامی و سیاسی دولت سوریه در نبرد با گروه‌های شورشی بوده و مجاهدین خلق مخالف دولت و حامی تروریست های فعال در سوریه می باشد.

لینک انعکاس خبر در وب سایت مجاهدین خلق

https://www.mojahedin.org/news/200369/%D8%A8%D9%84%D9%88%D9%81-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D8%AE%D9%88%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B2%D9%88%D8%B1

فیلم خبرگزاری های داخل ایران از لحظات اصابت موشک به آشیانه تروریست ها در سوریه

فیلمی از لحظات پرتاب موشک که از طرف خبرگزاری های ایران منتشر گردیده است

 

19 ژوئن 2017 
محمد علوی

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط