8.3 C
Paris
Saturday, March 2, 2024

هیولایی که ۲۴ سال در زیرزمین خانه‌ به دختر اسیرش تجاوز کرد

دادگاهی در اتریش روز پنجشنبه ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) حکم داد یک مرد اتریشی که دخترش را به مدت ۲۴ سال در زیرزمین خانه‌اش اسیر نگه داشته و هزاران بار به او تجاوز کرده بود، می‌تواند از بازداشتگاه ویژه مجرمان دارای اختلال روانی به یک زندان عادی منتقل شود.

خبرگزاری رسمی اتریش گزارش داده است که با این حال قاضی در حکم خود تصریح کرده «یوزف فریتزل» ۸۸ ساله باید به طور منظم در روان‌درمانی شرکت کند و در یک دوره آزمایشی ۱۰ ساله در زندان تحت ارزیابی‌های روانپزشکی قرار گیرد.

هرچند دادگاه درخواست برای آزادی او از زندان را رد کرده است، با این حال این تصمیم همچنان یک برد برای تیم حقوقی آقای فریتزل به شمار می‌رود چرا که شرایط یک زندان معمولی در مقایسه با کنترل‌های سخت در یک موسسه روانپزشکی وضعی بهتر محسوب می‌شود.

جنایت فجیع او در سال ۲۰۰۸ فاش شد و در سال ۲۰۰۹ به دلیل ارتکاب زنای با محارم، تجاوز جنسی، زورگویی، زندانی کردن و به بردگی گرفتن دخترش و همچنین قتل از روی سهل‌نگاری یکی از پسرانش محکوم شد.

Elisabeth Fritzl
Elisabeth Fritzl

آقای فریتزل در سال ۱۹۸۴ دختر ۱۸ ساله‌اش را در زیرزمین خانه خود در شهر آمشتتن در شمال اتریش، که با عایق صوتی پوشانده بود، حبس کرد. در طول ۲۴ سال او بارها به دخترش تجاوز کرد و از وی صاحب هفت فرزند شد که یکی از آنها جان سپرد.
به دلیل حجم سبعیت رخ داده در این واقعه، رسانه‌های اتریش به او لقب «هیولای آمشتتن» دادند.

به گفته مقامات اتریشی همسر فریتزل که به همراه سایر اعضای خانواده در طبقه دوم خانه زندگی می‌کرده ظاهراً از آنچه در زیرزمین می‌گذشته بی‌خبر بوده است. دختر آقای فریتزل پس از ۲۴ سال مفقودی، سرانجام در سال ۲۰۰۸ توانست از زیرزمین سیاه‌چال‌ مانند خود بیرون بیاید.

دادگاه منطقه‌ای شهر «کرمس آن در دوناو» در حکم خود آورده که آقای فریتزل اکنون به زوال عقل مبتلا است و بر اساس ارزیابی روانپزشکی که نشان داده او دیگر خطری ندارد، می‌تواند به یک زندان عادی منتقل شود.

این حکم تصمیم قبلی در سال ۲۰۲۲ دائر بر رد درخواست آقای فریتزل جهت انتقال به یک زندان عادی را لغو کرده است.

آسترید واگنر، وکیل وی، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «به طور خلاصه دادگاه به این نتیجه رسیده است که او دیگر خطرناک نیست.»

وی اضافه کرد موکلم «در جلسه اعلام رای دادگاه در آستانه گریه بود و گفت به طرز غیرقابل‌باوری برای قربانی‌ها متاسف است و می‌خواهد هرکاری از دستش برمی‌آید برای جبران انجام دهد.»

حکم صادره هنوز از نظر قانونی لازم‌الاجرا نیست و دادستان‌ها ۱۴ روز فرصت دارند تا درخواست تجدید نظر کنند.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط