5.8 C
Paris
Wednesday, December 6, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

هفتمین مدال طلای پارالمپیک به زهرا نعمتی رسید

زهرا نعمتی در رشته ورزشی تیراندازی با کمان، در رقابتی نفس‌گیر با رقیب چینی، با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شود و نخستین مدال طلای خود در مسابقات پارالمپیک ریو را کسب کرد.
خانم نعمتی که پرچمدار کاروان ورزشی ایران در برزیل هم بود، حریفانی از آذربایجان، کره‌جنوبی و ایتالیا را شکست داد تا به نیمه‌نهایی برسد.
او در دیدار نیمه‌نهایی هم حریف خود از ترکیه را مغلوب کرد تا در ساعات پایانی عصر پنجشنبه در مسابقه نهایی برابر چان‌یان وو از چین قرار گیرد.
در دیدار فینال، زهرا نعمتی که تا پایان گیم سوم چهار بر دو از حریف خود عقب افتاده بود، توانست با پیروزی در گیم‌های چهارم و پنجم پیروز میدان شود و مدال طلای این رقابت‌ها را کسب کند.
او چند روز پیش یک نقره هم در رشته مختلط تیراندازی با کمان گرفته بود.
روز دوشنبه (۲۲ شهریور) تیم مختلط تیراندازی با کمان ایران در رشته ری‌کرو (Recurve)‌ با ترکیب زهرا نعمتی و ابراهیم رنجبر در فینال بازی‌های پارالمپیک به مدال نقره دسته یافتند.
در آن فینال، خانم نعمتی و آقای رنجبر، مدال طلا را به حریفان چینی خود واگذار کرده بودند.
کاروان ایران با کسب مدال طلای زهرا نعمتی و دو مدال برنزی که ساعاتی پیش جواد حردانی و محسن کائیدی در پرتاب نیزه به دست آوردند با ترکیب ۷ مدال طلا؛ ۶ نقره و ۶ برنز به رتبه ۱۴ جدول مدال‌ها صعود کرد.
زهرا نعمتی با قهرمانی در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن تبدیل به اولین زن ایرانی شد که در چنین سطحی از مسابقات مدال گرفته است.
او همچنین با کسب سهمیه المپیک ریو تبدیل به اولین ورزشکار معلول تاریخ ایران شد که سهمیه المپیک گرفته است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط