15.7 C
Paris
Sunday, October 2, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

هدایت پهپاد در آلمان بدون اخذ گواهینامه ممنوع شد

از روز یک‌شنبه (۱ اکتبر/۹ مهر) دارندگان پهپادهای شخصی در آلمان موظف به اخذ گواهینامه هستند. دولت آلمان می‌کوشد با این مجوز که به “خلبانی پهپاد” در آلمان شهرت یافته ایمنی و امنیت شهروندان را افزایش دهد.

شمار پهپادهای چهار موتوره در ‌آلمان در سال‌های گذشته رو به فزونی نهاده است. بهای این پهپادها نیز بسیار نازل‌تر از آنست که برخی تصور می‌کنند.

متناسب با افزیش شمار پهپادها، سوانح پهپادی نیز فزونی گرفته است. در سال گذشته (۲۰۱۶) ۶۴ سانحه و در سال ۲۰۱۵ تنها ۱۴ سانحه گزارش شده است. اما در سال ۲۰۱۷ تا پایان ماه اوت ۶۰ مورد سانحه پهپادی در آلمان ثبت شده است.
در آلمان شهروندان به دلایل و با انگیزه‌های متفاوت دست به خرید پهپاد می‌زنند. پهپادها نیز دارای اندازه‌ها و اشکال متفاوتی هستند. برخی افراد پهپاد را به عنوان اسباب‌بازی می‌خرند و از آن برای تفریح و سرگرمی در پارک‌ها و فضاهای مخصوص استفاده می‌‌کنند.

برخی افراد (عکاسان حرفه‌ای یا آماتور) از پهپادها برای تهیه تصاویر منحصر به فرد استفاده می‌کنند. شبکه‌های خبری برای تهیه فیلم‌ از پهپاد بهره می‌گیرند و برخی شرکت‌های خدماتی برای ارسال بسته‌های پستی درصدد راه‌اندازی شبکه‌ی وسیعی از پهپادها هستند.
حتی گفته می‌شود که قاچاقچیان مواد مخدر از این طریق دست به توزیع مواد خود می‌زنند. کاربرد پهپاد در عرصه غیرنظامی بسیار گسترده است؛ از کمک‌رسانی در سوانح گرفته تا کنترل ترافیک در سطح شهرها و اتوبان‌ها.

بنا به ارزیابی اداره تامین امنیت هوایی در آلمان تا پایان سال ۲۰۱۷ بیش از یک میلیون پهپاد در دست افراد و شرکت‌های خصوصی خواهد بود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط