18 C
Paris
Tuesday, October 3, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

نرگس محمدی، کنشگر حقوق بشر از زندان زنجان آزاد شد

نرگس محمدی، کنشگر حقوق بشر بامداد روز پنجشنبه ۸ سپتامبر (۱۷ مهر) از زندان زنجان آزاد شد.

صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان با تایید آزادی نرگس محمدی گفت: «مجازات این فرد با استفاده از قانون اخیرالتصویب کاهش مجازات حبس، تقلیل یافت و از زندان آزاد شد.»

وی افزود: «نرگس محمدی ده سال مجازات حبس لازم الاجرا داشت که با استفاده از قانون کاهش مجازات حبس و موافقت دادگاه، میزان حبس وی به هشت و نیم سال کاهش پیدا کرد و با پایان محکومیت هشت سال و نیم حبس، شب گذشته از زندان آزاد شد.»

تقی رحمانی، فعال سیاسی و زندان سابق و همسر خانم محمدی که هم اکنون در پاریس ساکن است نیز در توییتی نوشت: «از خانواده شنیدم، نرگس (محمدی) ساعت سه نیمه شب از زندان زنجان ازاد شد. آرزوی آزادی برای همه زندانیان.»

خانم محمدی در سال ۱۳۹۴ با اتهام‌هایی مانند اقدام تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی بازداشت شد. وی پیش از این و پس از انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده بود اما به خاطر مشکلات جسمانی و به توصیه پزشکان از زندان آزاد شد.

نرگس محمدی که برای بار دوم در زندان اوین دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد، در سال ۱۳۹۸ به زندان زنجان منتقل و در تیرماه ۱۳۹۹ در این زندان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شد.

وی در چندین نامه که از زندان نوشته بود به شرایط نامناسب زندان زنجان اشاره کرده بود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط