23.9 C
Paris
Friday, July 19, 2024

نامه سرگشاده آقای رضا جبلی به آقای دیمیتریس آوراموپولوس, رئیس کمسیون مهاجرت امور داخلی اتحادیه اروپا

اینجانب رضا جبلی از اعضای سابق سازمان مجاهدین (فرقۀ رجوی) و فعال حقوق بشر مستقر در بروکسل هستم. خرداد 1360 در تظاهرات سازمان مورد اصابت گلوله قرار گرفتم و حدود پنج سال منجمله دو سال در سلول انفرادی بسر بردم.
در کانادا و آمریکا در سیستم مالی و نیرویی سازمان فعالیت داشتم و سالهای زیادی در کمپ اشرف در عراق بسر بردم.
در مجمع وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در مورد عدالت و امور داخلی در تیرانا که در تاریخ 5 اکتبر برگزار شد چند موضوع مطرح شده اند که بسیار حیاتی و اهمیت دارد.
وزیران تصریح کردند که تروریسم و رادیکالیزه شدن همچنان یک چالش مشترک برای اتحادیه اروپا و منطقه بالکان غربی می باشد.
با توجه به سابقه فعالیتهای تروریستی و ترورهای این فرقه در کشورهای ایران و عراق و اتحادیه اروپا و بعنوان یک عضو سابق هشدار می دهم که حضور این فرقه تروریستی در خاک البانی و بالکان یکی از جدیترین و بزرگترین خطرهای در حال و اینده  نه تنها برای این کشورها بلکه برای تمامی اروپا خواهد بود.
سال 2003 نیروهای ضد تروریست فرانسه به چندین پایگاه این فرقه واقع در شمال غربی پاریس که در حال اماده سازی برای عملیات تروریستی بودند حمله کردند و مریم رجوی رهبر فرقه را همراه  165 نفر از فرمانده هانش را دستگیر کردند.
لازم به ذکر می باشد که این فرقه از سال 1997 تا 2012 در لیست تروریستی امریکا و اتحادیه اروپا و ایران قرار داشت.
مریم رجوی در پی دستگیریش دستور خودسوزی را به چندین نفرا از اعضایش را صادر کرد که در شهرهای فرانسه انگلیس برلین و اتاوای کاندا خود را به اتش کشیدند. این خودسوزها خود بهترین دلیل و سند بر تروریستی و فناتیک  بودن این فرقه می باشد که  قوانین و ارزشهای دموکراسی در اروپا برایش بی ارزش هستند و به ان اعتقاد ندارد.
روز دوازدهم دسامبر 2017 تعدادی از اعضای جداشده و منتقد فرقه به دعوت پارلمان اروپا برای شرکت در کنفرانس پناهندگان و حقوق بشر در پارلمان اروپا بودند و همچنین و در همان زمان مریم رجوی هم در پارلمان بود موقع خارج شدن دو تن از جداشدگان اقایان خوشحال و ابراهیمی مورد حمله محافظان رجوی جلو درب خروجی پارلمان قرار می گیرند و در حالی که قصد ربودن انان را داشتند بشدت مجروع شدند و خوشبختانه با دخالت بموقع مردم از این عملیات تروریستی رجوی نجات پیدا کردند.
دو تن از تروریستهای محافظ رجوی  به تازه گی از البانی و بطور قاچاق به بروکسل امده بودند که اسامی و عکسهای انها به پلیس و مقامات ذی ربط تحویل داده شد.
هر روز در خیابان های تیرانا، اعضای سابق و جدا شده از فزقه توسط  مزدوران رجوی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند تا مانع از افشاگری برای نشان دادن چهره واقعی این فرقه شوند. به تازگی آقای مصطفی محمدی و همسرش خانم محبوبه محمدی که تابعیت کانادایی دارند برای ملاقات با دخترشان خانم سمیه محمدی به تیرانا سفر کرده بودند که در تیرانا توسط لباس شخصی های رجوی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.
علاوه بر این، هر ساله این فرقه با زیر پا گذاشتن قوانین اتحادیه بسیاری از پناهندگان را از اردوگاه های مختلف در سراسر اروپا و منطقه بالکان بطور قاچاقی برای شرکت در سالگرد اعلام جنگ مسلحانه و کشتار و عملیات تروریستی به پاریس می اورد که این عمل مجرمانه و تهدید علیه اروپاست.
عالیجناب
در حالی که وزیران اهمیت کلیدی احترام به حاکمیت قانون و تهدید تروریسم را در این نشست برجسته کردند اما اتحادیه با این فرقه تروریستی روبروست که انسان ها را در سراسر شهرهای اروپایی یصورت قاچاق جابجا می کند.
با وجود ادعاهای این سازمان تروریستی که این گروه ایدئولوژی افراطی و خشونت امیز خود را رها کرده و اکنون به دموکراسی روی اورده است  ولی در عمل اعضای خود را از دسترسی به دنیای ازاد و هر گونه ازادی منع کرده و حتی اجازه ملاقات به پدران و مادران سالمند را هم نمی دهد.
علاوه بر این، سابقه 40 سال گذشته انها  توانایی یا قصد رهبری این فرقه برای دموکراتیک بودن و یا امکان شدن را اثبات نمی کند. در مناسبات داخلی سازمان، سرکوب مخالفان و عدم تحمل نظرات متفاوت و یا مخالف اساسا وجود ندارد و این تشکیلات تحت دیکتاتوری مطلق اداره می شود.
کیش شخصیت از خصوصیات برجسته رجوی بعنوان رهبر سیاسی و نظامی این فرقه است و بر همین اساس اعضای خود را پرورش داده است و اساسا به دلیل این خصوصیات هست که نزد ایرانیان فاقد اعتبار و اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان از این فرقه و رهبری ان دوری می کنند و بهیچ وجه نمی خواهند یک فرقه منفور را جایگزین یک رژیم منفور شود.
بیایید فراموش نکنیم، در دوران پیش از انقلاب و پس از آن، این فرقه استراتژی خود را بر مبنای مبارزه مسلحانه استوار کرده و نتایج ان شامل قتل آمریکایی ها، حمایت از تصرف سفارت ایالات متحده و مخالفت مستمر وشدید  با آزادی گروگان های امریکایی بود.
تعدادی از شهروندان امریکایی که در دهه ۱۹۷۰ توسط مجاهدین ترور شدند به این ترتیب می باشند:
سرهنگ دوم لوئیس ال. هاوکینز: ۲ ژوئن ۱۹۷۳
سرهنگ نیروی هوایی پل شوفر: ۲۱ مه ۱۹۷۵
سرهنگ دوم  جک ترنر: ۲۱ مه ۱۹۷۵
دونالد  جی. اسمیت از کمپانی راکول بین المللی: ۲۸ اوت ۱۹۷۶
رابرت ار. کرگندراد، ازکمپانی راکول بین المللی:۲۸ اوت ۱۹۷۶
ویلیام سی. کاترل از کمپانی راکول بین المللی:۲۸ اوت ۱۹۷۶
در سال 1981، این فرقه یک بار دیگر جنگ مسلحانه را با انجام هفت حمله انتحاری اغاز کرد که در میان انها یک دختر چهارده ساله به نام آداب گوهار آواز وجود داشت که در نشریه رسمی مجاهد تحت عنوان ” شهدای عملیات مقدس انتحاری” درج شده است.
با تشکر فراوان
رضا جبلی – کانون آوا- بروکسل

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط