5.4 C
Paris
Thursday, December 7, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

نادیا مراد، دختر ۲۳ ساله‌ی ایزدی سفیر سازمان ملل شد

نادیا مراد، دختر ۲۳ ساله‌ی ایزدی که موفق شد از دست شبه‌نظامیان “دولت اسلامی” (داعش) فرار کند، به عنوان نماینده‌ی سازمان ملل برای “حفظ کرامت بازماندگان تجارت انسان” انتخاب شد. مراد در حال حاضر در آلمان زندگی می‌کند.
نادیا مراد، از ایزدی‌های عراق است که در سال ۲۰۱۴ میلادی در روستایی نزدیکی شهر موصل از سوی تروریست‌های گروه “داعش” ربوده و به عنوان “برده‌ی جنسی” به اسارت گرفته شد. بنا به گفته‌ی او زنان و دختران اسیر در مناطق تحت کنترل “دولت اسلامی” پیوسته مورد تجاوز گروهی، خرید و فروش و آزارهای جنسی و بدنی قرار می‌گیرند. مادر و شش برادر مراد در حمله‌ی داعش به سنجار، در سال ۲۰۱۴ کشته شدند.
فرار از اسارت
مراد توانست پس از ماه‌ها اسارت، خود را با مدارک جعلی و با استفاده از برقع بدون این که شناسایی شود، به شهر دهوک در نزدیکی مرز کردستان، بگریزد. او در این رابطه می‌گوید: «من خوشبختانه توانستم فرار کنم. ولی هزاران زن و دختر هنوز اسیر داعش هستند.»
مراد از سازمان ملل خواست، زمینه‌ی آزادسازی نزدیک به ۳۲۰۰ زن و دختر ایزدی که از سوی شبه‌نظامیان “دولت اسلامی” به اسارت گرفته شده‌اند، فراهم آورد و مرتکبین این جنایات را محاکمه کند. مراد تاکید کرد: «ما نباید پس از پیروزی بر داعش به عاملان تجاوز به زنان اجازه بدهیم که ریش خود را بتراشند و آزاد در خیابان‌ها بگردند، انگار که اتفاقی نیافتاده است.»
فعالیت‌های نادیا مراد برای پایان دادن به بردگی جنسی زنان و قاچاق انسان پس از فرار او از چنگ تروریست‌های “داعش” آغاز شد. وظیفه‌ی مراد به عنوان نماینده‌ی سازمان ملل برای “حفظ کرامت بازماندگان تجارت انسان”، روشنگری درباره‌ی وضعیت قربانیان تجارت انسان، به ویژه پناهجویان، دختران و زنان خواهد بود. امل کلونی، وکیل معروف حقوق بشری آمریکا و همسر لبنانی‌تبار جرج کلونی از نادیا مراد در انجام این وظایف پشتیبانی می‌کند. او جنایات “داعش” در حق ایزدیان را “نسل کشی” می‌نامد.
نادیا مراد در حال حاضر در مرکزی در ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان زندگی می‌کند. این نهاد برای حمایت از زنان و کودکانی که در اثر جنایات “دولت اسلامی” دچار آسیب‌‌های روانی شده‌اند، برپا شده و اقامتگاه نزدیک به ۱۱۰۰ زن و کودک است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط