5.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

مکرون در دیدار با هرتزوگ: فرانسه در کنار اسرائیل ایستاده‌ است

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز سه شنبه دوم آبان، در دیدار با اسحاق هرتزوگ، همتای اسرائیلی خود، در تل آویو گفت که «در کنار اسراییل ایستاده‌ایم.»

تاکید امانوئل مکرون بر یافتن راه‌حل سیاسی برای خاورمیانه

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در دیدار با مقامات اسرائیل تشریح کرد که ثبات در خاورمیانه تنها زمانی ممکن خواهد بود که اسرائیل اجازه راه حل سیاسی برای درگیری با فلسطینی‌ها را بدهد.

او خواهان مبارزه قاطعانه با تروریسم شد، اما تاکید کرد قوانین نباید نقض شود و مورد بی‌توجهی قرار بگیرد.

او به حماس و متحد شبه‌نظامی‌اش در لبنان یعنی حزب‌الله و نیز به جمهوی اسلامی هشدار داد که ریسک تنش در سراسر منطقه را نکنند. مکرون پیشنهاد کرد همانند مقابله با داعش یک ائتلاف بین‌المللی برای مقابله با حماس تشکیل شود.

به گزارش آرش سیگارچی، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، آقای مکرون با محکوم کردن حمله روز ۱۵ مهر شبه نظامیان حماس به اسرائیل و کشته شدن ۱۴۰۰ تن در این کشور گفت: آن چه اتفاق افتاد، فراموش نشدنی است.

قرار است امانوئل مکرون با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این کشور، نیز دیدار کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، اسحاق هرتزوگ به همتای فرانسوی خود گفت که اسراییل به دنبال جنگ در مرزهای شمالی اش نیست و تاکید کرد اگر «حزب الله بخواهد ما را به جنگ بکشاند، لبنان هزینه اش را خواهد پرداخت.»

پیش از این، رئیس جمهوری فرانسه درباره حمله احتمالی حزب الله لبنان هشدار داده بود.

آقای مکرون همزمان با ورود به تل‌آویو در پیام رسان ایکس خود نوشت که دست کم ۳۰ فرانسوی تبار در پی حمله روز ۱۵ مهر شبه نظامیان حماس به اسراییل کشته شدند و دستکم ۹ فرانسوی مفقود هستند.

گروه حماس اعلام کرده که در جریان حمله خود ۲۲۰ تن را به گروگان گرفته است. اکثر گروگان ها، غیر نظامی هستند.

رئیس‌جمهوری فرانسه پیش از سفر به اسرائیل گفت که پاریس خواستار محافظت از غیر نظامیان در غزه است.

آقای مکرون با اشاره به حملات به اهداف حماس و حمله زمینی قریب‌الوقوع، بر ضرورت محافظت از افراد غیر نظامی تاکید کرد.

پیس از سفر او، شماری از رهبران و مقامات کشورهای دیگر از اسراییل دیدار کرده اند که از آن جمله می توان به جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، و اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، اشاره کرد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط