19.2 C
Paris
Wednesday, March 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

موزه لوور در تهران با ۵۰ اثر تاریخی افتتاح شد

بنابه گزارش رسانه ها، نمایشگاه موزه لوور در تهران امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ برابر با ۵ مارس ۲۰۱۸ در محل موزه ملی ایران افتتاح شد.

این نمایشگاه به مدت سه ماه برقرار خواهد بود و در آن آثاری از موزه لوور پاریس از جمله تابلوهایی از نقاشان مشهوری مانند رامبراند، مجسمه‌ای ابوالهول و آثاری از ایران باستان به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه صبح امروز دوشنبه به روی خبرنگاران و عکاسان باز شد و بعداز ظهر با حضور ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه، رسما افتتاح گردید.

موزه لوور در سایت خود این نمایشگاه را اولین نمایشگاه بزرگی خوانده که از سوی یک موزه غربی در ایران برگزار می‌شود و آن را “رویدادی برجسته از نظر فرهنگی و دیپلماتیک برای هر دو کشور” خوانده است.

نمایشگاه موزه لوور در تهران- گنجینه مجموعه‌های ملی فرانسه هم‌زمان با هشتادمین سالگرد تأسیس موزه ملی ایران در ساختمان این موزه در خیابان سی تیر تهران افتتاح می‌شود.

به گفته لوور با نمایش ۵۰ شاهکار از بخش‌های مختلف موزه لوور و دلاکروا، این نمایشگاه تنوع غنی مجموعه لوور به عنوان یک میراث ارزشمند ملی و جهانی را به نمایش می‌گذارد.

هم‌زمان با برگزاری این نمایشگاه در تهران، موسسه لوور نمایشگاه “باغ رز، شاهکارهای هنر پارسی در قرن نوزدهم” را با نگاه به دوره قاجار در گالری لوور در لانس فرانسه برگزار می‌کند.

خبرگزاری ایسنا در گزارش خود از افتتاح نمایشگاه لوور در تهران از نمایش آثار ایران باستان از جمله “تبر کتیبه‌دار” از محوطه باستانی چغازنبیل و “شی‌ء برنزی از لرستان” مربوط به سه‌هزار سال پیش خبر داده است.

آثار منتخب موزه لوور در شش سالن در بخش‌هایی با عنوان “موزه زنده” و “رویای جهانی شدن” ، “آثار آشور و کشف دوباره تمدنهای شرقی”، “شامپولیون و گشایش موزه آثار مصر”، “کشف دوباره هنرهای قرون وسطی و تمدن‌های اسلامی” و “تابلوهای عباس کیارستمی” به نمایش در می‌آید.

سایت سفارت فرانسه در ایران این نمایشگاه را نتیجه “یک همکاری مثال‌زدنی بین موزه لوور و موزه ملی ایران” خوانده و نوشته برگزاری آن “گامی دیگر در چهارچوب قراردادی است که بین موزه لوور و سازمان میراث فرهنگی ایران در سفر ژانویه ۲۰۱۶ آقای روحانی به پاریس به امضا رسید.”

نمایشگاه موزه لوور در تهران فردا سه‌شنبه ۱۵ اسفند به روی عموم باز می‌شود و تا ۱۸ خرداد ۹۷ ادامه خواهد داشت.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط