24.9 C
Paris
Wednesday, July 24, 2024

مهاجم حملۀ تروریستی استراسبورگ کیست؟

دادستان پاریس که اختیارات رسیدگی به جرائم تروریستی در سراسر فرانسه به واگذار شده است، ظهر چهارشنبه ١٢ دسامبر/٢١ آذر، در یک کنفرانس مطبوعاتی اطلاعات تازه‌ای در بارۀ حملۀ تروریستی شب پیش از آن در شهر استراسبورگ واقع در شرق فرانسه ارائه کرد.
دادستان پاریس که اختیارات رسیدگی به جرائم تروریستی در سراسر فرانسه به واگذار شده است، ظهر چهارشنبه ١٢ دسامبر/٢١ آذر، در یک کنفرانس مطبوعاتی اطلاعات تازه‌ای در بارۀ حملۀ تروریستی شب پیش از آن در شهر استراسبورگ واقع در شرق فرانسه ارائه کرد. در این حمله که حدود ساعت هشت شب در مرکز تاریخی شهر رخ داد، ٢ تن کشته شدند، یک نفر بر اثر اصابت گلوله در حالت مرگ مغزی قرار گرفت و ١٣ تن نیز زخمی شده‌اند که حال هفت نفر آنان وخیم گزارش شده است.

دادستان پاریس با اظهار «فرانسه یکبار دیگر هدف یک حملۀ تروریستی قرار گرفت»، بر تهاجم سه شنبه شب در استراسبورگ تعریف حقوقی گذاشت و این چنین آن را مصداق تروریسم دانست. «رِمی هِیتز» در سخنان خود چگونگی وقوع این رویداد را تشریح کرد و اطلاعات بدست آمده در بارۀ فرد مهاجم را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.
بگفتۀ دادستان پاریس، این فرد که در شهر استراسبورگ زاده شده و ٢٩ ساله است، «شریف س.» نام دارد و دارای سابقۀ کیفریِ گسترده ایست. او پیش از تیراندازی سه شنبه شب در استراسبورگ، ٢٧ بار به سبب ارتکاب جرایم عادی در فرانسه، آلمان و سوئیس محکوم شده بود. او، پیش از حملۀ اخیر، در پی وقوع یک سرقت مسلحانه مورد ظنّ نیروهای انتظامی واقع شده و محل مسکونی او، بامداد سه شنبه، مورد بازرسی قرار گرفت و در آن، بگفتۀ دادستان، یک نارنجک، یک تفنگ و دو کارد شکاری و مقادیری مهمات بدست آمد. به هنگام مراجعه ماموران، وی در خانه نبوده است.

دادستان پاریس با شرح دقیق مسیر حرکت «شریف س.» پس از ورود به مرکز شهر استراسبورگ، گفت که وی در چند نقطۀ مختلف با فریاد «الله اکبر» بسوی رهگذران تیراندازی کرده وآنان را با چاقو نیز مورد حمله قرار داده است. او در یکی از خیابان‌ها از دور با سربازان «طرح سانتینل» که عملیات ارتش فرانسه برای کمک به نیروهای انتظامی در تامین امنیت شهرهاست، روبرو شده و بسوی آنان تیراندازی کرده و بر اثر پاسخ آنان از ناحیۀ بازو زخم برداشته است.

این فرد سپس با تاکسی از محل گریخته و خود را به محلۀ «نُهوف» رسانده است. او آدرس خود را به راننده نداده و خود، او را برای رسیدن به مقصد هدایت کرده است. به گفتۀ رانندۀ تاکسی، این فرد سلاح خود را همراه داشته، زخمی بوده و با خوشنودی به وی گفته که دقایقی پیش از آن ده نفر را به قتل رسانده است.

دادستان پاریس تاکید کرد که «شریف س.» در دستگاه انتظامی و قضائی «دارای سوابق طولانی» ارتکاب جرائم عادی بوده و نام او، به دلیل رفتار خشونت آمیز و نیز اعمال افراطی مذهبی بویژه در دورانی که در زندان بوده است، در «فهرست اس» قرار دارد. این فهرست شامل افرادی می‌شود که به سبب گرایش و نزدیکی به افکار، گروه‌ها و شبکه‌های تروریستی باید دورادور تحت نظر قرار گیرند. وی، بگفتۀ دادستان از دور «تحت مراقبت سازمان امنیت داخلی» فرانسه قرار داشته است.

این فرد، با این حال، بگفتۀ همسایگانی که او را می شناسند، در بیرون از زندان در انجام مناسک مذهبی خود چندان کوشا نبوده است.

مقامات آلمانی نیز اعلام کردند که وی به جرم سرقت مسلحانه در این کشور به ٢ سال و ٣ ماه حبس محکوم گردیده و پس از گذراندن یک سال زندان به فرانسه اخراج شده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها