17.9 C
Paris
Tuesday, August 9, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

منصور ارضی مداح مشهور؛ به من ایراد نگیرید که فحش میدهم، به امام حسین ایراد بگیرید که او هم ناسزا می گفت!

بنا به گزارش خبرگزاری های داخل و بین المللی از تلویزیون ایران، منصور ارضی مداح مشهور در یک برنامه تلویزیونی با عنوان «بدون تعارف» در پاسخ به انتقاد‌ها مبنی بر «ناسزا» گفتن به افراد در مداحی‌ها گفته است «چرا از من ایراد می‌گیرید باید از امام حسین ایراد بگیرید».
این مداح مدعی شده که امام سوم شیعیان از کلمه «یابن الدعیه» به معنای (حرام‌زاده) درباره ابن‌زیاد، حاکم کوفه استفاده می‌کرده است.
سخنان منصور ارضی مداح مشهور مبنی بر اینکه امام سوم شیعیان نیز به دشمنان خود فحش می‌داده، واکنش شماری از روحانیون از جمله عباس حسینی قائم مقامی، مدیر سابق مرکز اسلامی هامبورگ و همچنین فاطمه ذوالقدر، نماینده تهران در مجلس را به دنبال داشته است.
آقای ارضی پیش از این نیز در واکنش به انتقاد‌هایی گفته بود «می‌گویند مگر مداح فحش می‌دهد؟ بله. مداح این کار را می‌کند، ولی کجا؟ آنجایی که باید بگوید، می‌گوید.»
مهدی مسائلی از جمله روحانیونی است که به سخنان آقای ارضی واکنش نشان داده و ترجمه او و برخی از افراد دیگر از کلمه «یابن الدعیه» به معنای (حرام‌زاده) را صحیح ندانسته و گفته که «دَعى به‌معناى پسرخوانده است و همچنین فرزندى که به پدر دیگرى نسبت داده می‌شود».
وی تاکید کرده که «جای تأثر و تأسف بسیار است که چگونه عده‌ای با تفسیر‌های سطحی و عوام‌پسندِ خویش از یک روایت، ائمۀ شیعه علیه‌السلام را افرادی دشنام‌گو معرفی می‌کنند».
عباس حسینی قائم‌مقامی مدیر سابق مرکز اسلامی هامبورگ، نیز بدون ذکر نام آقای ارضی و با اشاره به سخنان او، این مداح را «فردی متدین و سر‌شناس و خالص» و درعین حال «به مفهوم واقعی کلمه، بی‌سواد» خوانده است.
فاطمه ذوالقدر نماینده تهران در مجلس نیز در واکنش به سخنان آقای ارضی گفته است که «قطعا اعضای ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما و همچنین کمیسیون فرهنگی مجلس در اولین جلسه کاری مجلس به این مساله می‌پردازند».
به گزارش وب سایت نامه نیوز، این نماینده مجلس افزود: «نه فقط این‌ مورد، ‌ بلکه موارد زیادی بوده که به دلیل بی‌دقتی شاهد چنین اتفاقاتی در برنامه‌های صدا و سیما بودیم که پس از آن نیز حتی عذرخواهی انجام نشده است».
منصور ارضی پیش از این انتقادهای شدیدی را از چهره‌هایی چون محمد خاتمی، اکبر هاشمی رفسنجانی یا فائزه هاشمی رفسنجانی مطرح کرده بود.
او روز ۲۸ مرداد ۹۰ نیز اسفندیار رحیم مشایی را «یهودی امت» خوانده و گفته بود که «هر کس او را بکشد، پولش را من می‌دهم».
منصور ارضی در سال ۹۲ اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را «پیر کفتار» خوانده و گفته بود که «ان شالله خداوند مرگ او را برساند».
او درسال‌های ابتدایی دهه ۷۰ نیز پس از مطرح شدن شعار دوچرخه‌سواری زنان از سوی فائزه هاشمی او را «عایشه» خوانده بود.
عایشه همسر پیامبر اسلام است که براساس روایت‌های شیعیان از سازماندهی‌کنندگان جنگ جمل علیه امام اول شیعیان بود.
منصور ارضی در سال‌های ابتدایی دهه ۸۰ نیز هاشم آغاجری از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و روشنفکران دینی را پس از سخنرانی‌های او درباره موضوعات دینی «حرام‌زاده» خوانده بود.
این مداح پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و اعتراضات گسترده به آن، بار‌ها به میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی حمله و برای آنان آرزوی مرگ کرد.
«توهین» مداحان به مقام‌های و چهره‌های سیاسی در ایران، طی سال‌های گذشته با انتقادهای شماری از فعالان سیاسی همراه شده است. اما شماری از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی نیز از این اقدامات دفاع کرده‌ و در مراسم‌ دفتر رهبری ایران از آن‌ها برای اجرای برنامه‌های سوگواری دعوت شده‌است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط