21.4 C
Paris
Sunday, July 21, 2024

مقابله با ورود پناهجویان در اتحادیه اروپا

به گزارش آریا نیوز روند جدیدی از مقابله با پناهجویان در اروپا شکل گرفته است، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک روز پس از نجات بیش از ۲۰۰ پناهجو در نزدیکی ساحل لیبی در دریای مدیترانه، بر سر گسترش تلاشهای خود در راستای مقابله با مهاجرت از کشورهای آفریقایی موافقت کردند.
بنا به توافقی که روز پنجشنبه به دست آمد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد عقد توافقات تجاری با کشورهای آفریقایی و انجام سرمایه گذاری در این کشورها را مطرح خواهند کرد.
توافق سران اتحادیه اروپا در حالی صورت می گیرد که روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا روز چهارشنبه از درخواست کمک لیبی از اتحادیه اروپا برای کنترل موج عبور پناهجویان از این کشور خبر داده بود.
کشورهای اروپایی در ازای کمک های مالی به کشورهای آفریقایی خواستار تشدید کنترل مرزها در آفریقا خواهند شد و از کشورهای این قاره درخواست خواهند کرد پناهجویانی را که درخواست پناهندگی آنها پذیرفته نمی شود، در کشور خود بپذیرند.
شمار پناهجویانی که از کشورهای آفریقایی خود را به ایتالیا می رسانند در سال جاری افزایش یافته است. سال گذشته ۱۵۴ هزار نفر با عبور از دریای مدیترانه خود را به ایتالیا رساندند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها