20.2 C
Paris
Friday, September 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

مزاحمت جنسی برای زنان پارلمانتر در پارلمان اروپا

زنان در پارلمان اروپا هم مرتبا قربانی مزاحمتهای جنسی همکاران مرد خود می شوند. نشان آن سخنان یکی از نمایندگان پارلمان در صحن علنی روز چهارشنبه بود.

وی گفت مانند میلیون‌ها زن دیگر در جهان وی هم مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته است. پارلمان اروپا در دستور کار خود در روز چهارشنبه موازین ویژه برای اجرای تدابیر سختی علیه عوامل آزارهای جنسی که در اغلب موارد مردان هستند قرار داده است.

آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا می گوید از سال ۲۰۱۴ تا امروز تنها ۱۰ مورد شکایت از مردان نماینده پارلمان درباره آزارهای جنسی شده است. نمایندگان زن پارلمان این موضوع را رد می کنند و می گویند اکثر قریب به اتفاق نمایندگان زن پارلمان مورد آزار جنسی قرارگرفته اند اما بدلیل حفظ آبرو و اعتبار از افشاگری درباره آن پرهیز کرده اند.

سوفی انت ولت نماینده سبزهای پارلمان می گوید: «من یک زن هستم و به صراحت می گویم که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته ام. خیلی افتخار نمی کنم بگویم که مانند اغلب زنان در این باره سکوت کرده‌ام و تنها با چشم پوشی سعی کرده‌ام آنرا فراموش کنم. البته که این موضوع کاملا ما را اذیت می کند. شما احساس تحقیر می کنید، فکر می کنید کوچک و خوار انگاشته شده اید.»

مردان پارلمان اما همچنان حساسیت واقعی ماجرا را درک نکرده اند. یانیک ژادو که یکی از مردان پیشرو سبزهای پارلمان از فرانسه است می گوید: «ما پیش تر یکی از نماینده‌های سبزها که یکی از سخنگویان زن حزب را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده مواخذه کرده ایم و از او خواسته ایم که دیگر تکرار نشود.»

زنان پارلمان می گوید پیشروترین مردان سیاسی نیز هنوز اثرات مخرب آزار و اذیت جنسی روی زنان را درک نکرده اند و به همین دلیل انتظار زیادی از مردانی چون نماینده واپس گرای لهستان که پیشتر هم اعلام کرده بود زنان هوش کمتری از مردان دارند نمی رود.

یانیس کوروین میکه نماینده لهستان از حزب راستگرای مردم به خبرنگار ما گفت: «برخی زنان دوست دارند که تحقیر شوند و برخی دیگر نمی خواهند. مردان بطور طبیعی می دانند به چه دسته از زنان می توان نزدیک شد و به چه گروهی نمی توان نزدیکی کرد.» سخنان یانوس کوروین میکه به خبرنگار ما در پارلمان اروپا می تواند عواقبی برای این نماینده پارلمان اروپا که آمده تا نماد جوامع پیشرفته اروپایی باشد، داشته باشد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط