21 C
Paris
Monday, July 22, 2024

مرگ دومین کودک مهاجر بازداشت شده در آمریکا

مقامات آمریکایی اعلام کرده اند که یک کودک مهاجر گواتمالایی که توسط ماموران مرزبانی بازداشت شده بود پس از انتقال به بیمارستان درگذشته است. این پسر بچه ۸ ساله دومین کودک مهاجر از یک کشور آمریکای لاتین است که در ظرف یک ماه گذشته فوت کرده است.

بنا بر بیانیه اداره گمرک و مراقبت مرزی ایالات متحده، این پسربچه در بازداشتگاه دچار حالت تهوع شده و پس از انتقال به بیمارستانی در آلاموگوردوی ایالت نیومکزیکو، در بامداد سه شنبه (۲۵ دسامبر) درگذشت. او روز دوشنبه هم یک بار به همراه پدرش به بیمارستان منتقل، اما زود ترخیص شده بود.

مقامات نام این کودک که به همراه پدرش در بازداشت بود را اعلام نکرده اند. در اوایل ماه دسامبر یک دختر گواتمالایی هفت ساله به نام ژاکلین کال هم در بازداشت ماموران مهاجرت آمریکا فوت کرد.

بنا بر گزارش ها، پزشکان بیمارستان پرویدانس در شهر ال پاسو در تگزاس گفته‌ بودند که این دختر آب بدن خود را از دست داده و دچار تشنج شدید شده بود و تلاش پزشکان برای نجات او بی‌نتیجه ماند.

در پی آن واقعه، برخی نمایندگان دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا خواهان ارائه توضیحات دولت شدند.

دونالد ترامپ سختگیری در مورد مهاجرت غیرقانونی را یکی از محورهای اصلی برنامه‌های دولت خود معرفی کرده و وعده داده برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی از مرز آمریکا و مکزیک، بخش عمده مرز را دیوار بکشد. از روز جمعه گذشته، اختلافات بر سر تامین بودجه این دیوار، باعث تعطیلی بخشی از دولت آقای ترامپ شده است.

دونالد ترامپ در روزهای قبل انتخابات میان دوره ای اخیر آمریکا بارها درباره به کاروان چندهزارنفری پناه‌جویان راهی از آمریکای مرکزی حمله لفظی کرد و دستور داد چندهزارنفر نیروی نظامی به مرز بروند تا جلوی این افراد را بگیرند. او آنها را “مهاجم” می‌خواند.

تابستان امسال، سختگیری دولت آمریکا در زمینه سیاست مهاجرتی که شامل بازداشت مهاجران غیرقانونی در مرز و جدا کردن فرزندان از والدین در طول بازداشت بود، باعث انتقاد شدید از دولت آقای ترامپ در داخل و حتی خارج آمریکا شد. مقامات دولتی گفته بودند که بازداشت مهاجران غیرقانونی طبق قوانین مهاجرتی صورت می‌گیرد در حالی که قوانین آمریکا فرستادن کودکان به بازداشتگاه را ممنوع کرده است و به همین دلیل، لازم است کودکان از والدین جدا شده و در مکان‌های مناسب نگهداری شوند.

مخالفان این رویه تاکید داشتند که لزومی به اعزام مهاجران غیرقانونی به بازداشتگاه نیست و دولت می‌تواند در زمان رسیدگی به وضعیت این افراد، مانند گذشته آنان را همراه با فرزندانشان در محل‌های مناسب‌تری اسکان دهد. شیوه بازداشت و جدایی والدین مهاجر از فرزندان از آن زمان تاحدود زیادی کنار گذاشته شده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط