20 C
Paris
Sunday, July 21, 2024

مرخصی ۳ روزه نازنین زاغری از زندان

نازنین زاغری رتکلیف شهروند ایرانی-بریتانیایی که در زندان اوین تهران به سر می‌برد، روز پنج‌شنبه برای اولین بار بعد از ۲ سال به مرخصی آمد.

او کارمند بنیاد تامسون رویترز بود که با آژانس خبری رویترز در پیوند است و در ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ به هنگام خروج از ایران به مقصد انگلستان همراه با دختر خردسالش به دست نیروهای اطلاعات سپاه دستگیر و به زندان منتقل شد. او سپس در سال ۹۵ به اتهام جاسوسی به ۵ سال زندان محکوم شد.

مرخصی نازنین زاغری تا روز یکشنبه ادامه دارد و وکیل او گفته است برای موکل خود تقاضای تمدید مرخصی خواهد کرد.

تلاش برای براندازی نظام و دریافت پول از رویترز و بی‌بی‌سی و نیز شرکت در تظاهرات مقابل سفارت ایران در لندن از جمله اتهامات نازنین زاغری بوده است.

در همین رابطه حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن با انتشار عکسی از خانم زاغری در حال بغل کردن دخترش از آزادی موقت این زندانی اظهار خرسندی کرد.

او با همرسان کردن این عکس در صفحه توئیتر خود نوشت: «خانم نازنین زاغری رتکلیف برای سه روز از زندان آزاد شده تا به خانواده خود بپیوندد. او بی‌درنگ به دیدار دختر ۴ ساله‌اش گابریلا رفت که با یک دسته گل از مادرش استقبال کرد.»

آقای بعید‌ی‌نژاد زیر عکس خانم زاغری و فرزندش اضافه کرده است: «عکس دوست‌داشتنی».

هنوز مقام‌های قضایی و سیاسی ایران در مورد آزادی خانم زاغری از زندان اظهار نظری نکرده‌اند و توئیت سفیر ایران در لندن نخستین اظهار نظر یک مقام رسمی ایرانی در این زمینه است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها