3.2 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

مداوای بیماران قلبی با ازدواج

یک گزارش علمی توصیه کرده است که مجردها هر چه زودتر ازدواج کنند. این گزارش تحقیقی نشان می دهد که افراد متاهل در مقایسه با مجردها از سلامتی بیشتری در طول زندگی خود برخوردار هستند.
گروهی از پژوهشگران موسسات آموزشی مختلف از جمله مدرسه پزشکی دانشگاه استون در بیرمنگام و دانشگاه ایست انگلیا در بریتانیا نتیجه گرفته‌اند که احتمال مرگ افراد متاهل در اثر حمله قلبی ۱۴ درصد کمتر از افراد مجرد است.
تحقیقات این گروه همچنین نشان داده است که به طور متوسط، افراد متاهل در طول عمر خود چند روز را کمتر از افراد مجرد در بیمارستان سپری می‌کنند و در صورت بستری شدن هم زودتر مرخص می‌شوند.
با توجه به اینکه هزینه متوسط بستری شدن بیماران در بیمارستان‌های سازمان بیمه درمانی بریتانیا حدود روزی ۴۰۰ پوند برآورد شده، کاهش دوره بستری شدن به معنی صرفه جویی تا حدود ده میلیارد پوند در سال در بودجه این سازمان است.
برای انجام این تحقیقات، پژوهشگران شرایط بیش از بیست و پنج هزار نفر را که بین سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۳ دچار حمله قلبی شده بودند مورد بررسی قرار دادند.
اگرچه دقیقا مشخص نیست که افزایش احتمال زنده ماندن افراد متاهل پس از حمله قلبی نتیجه چه عاملی است اما این گروه پژوهشی معتقد است که حمایت جسمی و روحی از بیماران قطعا در بازگشت سلامتی آنان تاثیر دارد.
نتیجه دیگری که از این پژوهش به دست می‌آید این است که هنگام مرخص کردن بیماران از بیمارستان، لازم است پزشکان علاوه بر تدابیر درمانی به کمک روانشناسی و جامعه شناسی به بیماران هم توجه کنند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط