18 C
Paris
Tuesday, October 3, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

مخالفت ایران و ترکیه با همه‌پرسی استقلال کردستان عراق

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای انجام گفت‌وگو با مقامات ترکیه به آن کشور سفر کرده است. سرلشکر محمدحسین باقری از جمله روز چهارشنبه ۲۵ مرداد با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق و همچنین مسائل نظامی و دفاعی گفت‌وگو کرده است.
باقری پس از دیدار خود با اردوغان اعلام کرد که هر دو کشور ایران و ترکیه مخالف برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق بوده و انجام آن را برای امنیت کل منطقه مضر ارزیابی می‌کنند.
از آن گذشته، گفته می‌شود که دو کشور تصمیم دارند در زمینه‌های نظامی و دفاعی نیز همکاری‌ با یکدیگر را گسترش دهند.
از جمله مسائل مورد گفت‌وگوی محمدحسین باقری با مقامات کشور ترکیه، موضوع بهبود کنترل مرزهای مشترک دو کشور بوده است.
همه‌پرسی کردستان عراق
جام جم آنلاین مهم‌ترین موضوع گفت‌وگوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و مقامات کشور ترکیه را، موضوع همه‌پرسی استقلال کردستان عراق ارزیابی کرده و از اتفاق نظر دو کشور ایران و ترکیه در این مورد خبر می‌دهد.
باقری پس از دیدار با اردوغان گفته بود که برگزاری این همه‌پرسی نه تنها باعث افزایش درگیری‌ها و تنش در عراق خواهد شد، بلکه برای امنیت کشورهای همسایه نیز پیامدهایی خواهد داشت.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران تاکید کرده بود که از نظر مقامات دو کشور ایران و ترکیه، این همه‌پرسی نمی‌بایست برگزار شود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط