16.9 C
Paris
Monday, May 16, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

محکوم سفیدپوست نژادپرست در ایالت فلوریدای آمریکا اعدام شد

مقام‌های ایالت فلوریدا در آمریکا، مارک اسِی، محکوم به قتل که از حامیان برتری نژادسفید بود را با استفاده از روش تزریق مواد شیمیایی اعدام کردند.
بنابر گزارش موسسه اسناد مجازات اعدام، مارک اسی نخستین سفیدپوستی بود که در تاریخ ایالت فلوریدا به علت قتل یک سیاه‌پوست اعدام می‌شد.
این مرد ۵۳ ساله در جریان محاکمه سال ۱۹۸۷(۳۰ سال پیش) گناهکار شناخته شده بود؛ مجازات اعدام او امروز (پنجشنبه ۲۴ اوت – دوم شهریور) حدود ساعت ۵ عصر به وقت فلوریدا اجرا شد.
همزمان اعدام مارک اسی نخستین اعدام است که با استفاده از ترکیب چند ماده شیمیایی صورت می‌گیرد؛ با این هدف که از درد ناخواسته محکوم پیشگیری شود.
مقام‌های فلوریدا برای اعدام مارک اسی از داروی اتومیدیت (etomidate) استفاده کرده‌اند؛ این نخستین‌بار است که از این دارو به عنوان جایگزین داروی میدازولام استفاده می‌شود که گزارش‌های متعدد آن را مرتبط با رنج کشیدن بیهوده محکوم پیش از جان دادن ارزیابی کرده بودند.
اتومیدیت یک داروی ترکیبی است که از مخلوط کردن داروی روکارونیوم بروماید و پتاسیم استات به دست آمده است.
دادستان‌ها می‌گویند مارک اسی در روز ارتکاب جرم ابتدا یک مرد سیاه‌پوست به نام رابرت لی بروکر را می‌کشد و بعد رابرت مک‌داول، یک مرد سفیدپوست لاتین تبار را در حالی که دشنام‌های نژادپرستانه می‌داده می‌کشد.
ایالت فلوریدا از سال ۱۹۷۶ اجرای مجازات اعدام را از سر گرفته و از آن زمان تا امروز ۲۰ مرد سیاه‌پوست به جرم قتل یک سفیدپوست اعدام شده‌اند اما این نخستین اعدامی بود که در آن یک مرد سفیدپوست به علت قتل یک مرد سیاه‌پوست اعدام می‌شد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط