2.1 C
Paris
Tuesday, December 6, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

محاکمه صفیه دختر آلمانی به جرم قتل و همکاری با داعش در آلمان

بنا به گزارش خبرگزاری آلمان، محاکمه صفیه دختر ۱۶ ساله آلمانی-مراکشی که اسفندماه گذشته چاقویی را در گلوی یک پلیس در شهر هانوفر آلمان فرو کرد، در دادگاه آلمان برگزار می‌شود. دادگاه او تحت ضوابط امنیتی شدیدی برگزار می‌شود و حضور خبرنگاران برای رعایت حقوق کودکان در این جلسات مجاز نیست.
بنابر کیفرخواست دادستان، اتهام “صفیه س.” دختر مراکشی ­ آلمانی که در ایستگاه اصلی راه‌آهن هانوفر با کار آشپزخانه به یک مامور پلیس حمله کرد، تلاش برای قتل عمد و ارتباط با یک گروه تروریستی است.
دادگاه صفیه هم به دلیل حفظ حریم خصوصی کودکان و هم برای این که گروه دولت اسلامی نتواند از آن به نفع خود بهره برداری سیاسی کند، علنی نیست و خبرنگاران اجازه حضور در آن ‌را ندارند.
اقدام صفیه به عنوان اولین حرکت تروریستی در ارتباط با داعش در آلمان به شمار می‌رود. پلیسی که هدف حمله صفیه قرار گرفت به شدت زخمی شد و پلیس دیگری که همراه او بود توانست صفیه را دستگیر کند. حالا صفیه در نامه‌ای از زندان بابت این حمله از پلیس مجروح شده پوزش خواسته است. حداکثر مجازات او احتمالا ده سال خواهد بود.
صفیه از همان کودکی با محافل سلفی آلمان و یکی از رهبران ‌آن‌ها، پیر فوگل سر و کار داشت و برای آموزش حفظ قرآن به کلاس او می‌رفت. نهایتا در ژانویه سال ۲۰۱۶ و هنگامی‌که تنها ۱۶ سال داشت به استانبول پرواز کرد تا از آنجا با گروه داعش در سوریه تماس بگیرد، راهی که برادر ۱۸ ساله او نیز پیش از او رفته بود و در ترکیه به زندان افتاده بود. مادرصفیه موفق می‌شود او را از ترکیه بازگرداند. هنگام بازگشت پلیس در انتظار او بود.
پلیس آلمان تلفن همراه او را بازرسی کرد و در آن راهنمایی‌هایی به زبان عربی یافت که در آن گروه “دولت اسلامی” توضیح داده بود که چگونه می‌توان با چاقو به کسی حمله کرد. این جملات اما آن‌زمان ترجمه نشدند، بلکه زمانی که دیگر دیر شده بود. دو ماه بعد صفیه به دو پلیس در ایستگاه راه‌آهن هانوفر حمله کرده و یکی را زخمی کرده بود.
برای یک نفر دیگر هم در دادگاه پرونده تشکیل شده است؛ جوانی سوری ­ آلمانی به نام محمد حسن ک. که ظاهرا از نقشه صفیه خبر داشته است. اتهام دیگر محمد حسن دست داشتن در طرح حمله ‌به استادیوم فوتبال هانوفر است که در نوامبر سال گذشته باعث لغو مسابقه تیم‌های آلمان و هلند شد.
صفیه در هانوفر بزرگ شده است. پدرش آلمانی است که دین اسلام را برگزیده و مادرش زنی بسیار مذهبی اهل مراکش. آن‌ها از هم جدا شده‌اند و صفیه با دو برادرش با مادر زندگی کرده است. او همراه با چند بچه دیگر به مسجدی در هانوفر می‌رفته که متعلق به مسلمانان آلمانی‌زبان است. این مسجد مدت‌هاست که زیر نظر پلیس است.
او در آن‌جا قرآن را از حفظ شد و در ارتباط با مردانی قرار گرفت که ذهن او را به سمت افراطی‌گری هدایت کردند. از او در سال ۲۰۰۸ زمانی که تنها هفت سال داشت ویدیویی در یوتیوب منتشر شد که او را درکنار پیر فوگل، از چهره‌های اصلی سلفی‌های آلمان در حال خواندن قرآن نشان می‌داد.
فوگل در این ویدیو از او به عنوان “خواهر کوچک اسلامی” نام می‌برد که به آن‌ها پیوسته است و می‌گوید: «این است نسل جدید مسلمانان که من به آن‌افتخار می‌کنم. قرآن را از حفظ کن که در روز قیامت برای هر سطر آن یک پله بالاتر می‌روی.»

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط