19.4 C
Paris
Sunday, May 26, 2024

متهم شدن معاون مستعفی وزارت بهداشت به دادن اطلاعات به کشورهای متخاصم و تخلفات دارویی

همزمان با اوج‌گیری بحران کرونا در ایران، اختلافات بین مدیران ارشد وزارت بهداشت و حملات به معاون مستعفی این وزارتخانه نیز به اوج رسیده است و رضا ملک‌زاده، معاون مستعفی وزارت بهداشت به درز اطلاعات و تخلفات دارویی متهم شد.

در تازه‌ترین اظهارنظر، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفته است اظهارات و برنامه‌های معاون پیشین تحقیقات این وزارت‌خانه درباره کرونا «غیرعالمانه» بوده و «مدیریت بیماری و اوضاع مدیران ارشد» را سخت‌تر کرد.

روز گذشته رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، ضمن استعفا از مقام خود نامه انتقاد‌آمیز تندی علیه سعید نمکی وزیر بهداشت و رویکردهای او در رابطه با بحران کرونا منتشر کرد.

آقای ملک‌زاده در این نامه دلایل استعفای خود را «مدیریت بسیار غلط و پرتناقض در پاندمی کرونا، اظهارات غیرعلمی و معرکه‌گیری وزیر بهداشت درباره تولید واکسن کرونا و ادعاهای بی‌اساس مبنی بر تاثیر داروهای گیاهی و طب سنتی بر کرونا» عنوان کرد و نوشت که این نوع مدیریت باعث آمار «بسیار بالای» تلفات کرونا در ایران شده است.

علاوه بر آقای ملک‌زاده، علی نوبخت حقیقی، نایب رییس و دبیر شورای مشورتی بیماری کرونا نیز روز گذشته با انتقاد از نحوه مدیریت وزیر بهداشت از سمت خود استعفا کرد.

همزمان با این جدال‌ها، نصرالله پژمان‌فر، رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خبر داده که «تاکنون بیش از ۴۰ شکایت» از رضا ملک‌زاده به این کمیسیون ارسال شده و به آنها رسیدگی خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه نیز در گزارشی آقای ملک‌زاده را متهم کرده که «اطلاعات حیاتی گروه‌های مختلف مردم کشورمان درباره عوامل بیماری‌زا را در اختیار کشورهای متخاصم» قرار داده است.

این خبرگزاری همچنین نوشته است که این اطلاعات در جریان مشارکت در یک تحقیق بین‌المللی در اختیار سازمان جهانی بهداشت» قرار گرفته و «بیماران کرونایی کشورمان را تبدیل به ابزاری برای تست داروهای ناشناخته خارجی کرد و بعد مشخص شد بخشی از این بیماران به‌واسطه عوارض شدید این داروها جان خود را از دست داده‌اند».

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط