19.5 C
Paris
Friday, September 29, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

لغو روادید شهروندان ایرانی برای مسافرت به روسیه

بنا به گزارش آریا نیوز و به نقل از خبرگزاری های ایران، سفارت ایران در مسکو اعلام کرد که روسیه آماده لغو روادید برای شهروندان ایرانی می‌شود.
در همین رابطه رئيس آژانس دولتی توریسم روسیه گفته است که روسیه کار بر روی مراحل لغو صدور ویزا برای ایران و هند را آغاز کرده است.
اولگ سافونوف، رئیس آژانس دولتی توریسم روسیه از اقداماتی فوری در این زمینه خبر داده است.
او گفت، روسیه اقدامات فوری‌تری را در راستای لغو و تسهیل ویزا اتخاذ خواهد کرد و آماده افزایش تعداد گردشگران ایرانی و هندی به روسیه است.
اولگ سافونوف ایران را یکی از امن‌ترین کشورها برای شهروندان روسیه خوانده است. آژانس دولتی توریسم روسیه اعلام کرده است که ایران در زمره ۲۰ کشوری است که گردشگرانشان بیشتر از همه به روسیه سفر می‌کنند.
سفیر ایران در روسیه پیش از این وعده داده بود که جمهوری اسلامی ایران آماده است یک‌جانبه روادید برای حضور راحت‌تر گردشگران روس در ایران را لغو کند. در همین راستا ایران در مهر ماه سال ۱۳۹۴، مدت اقامت شهروندان روس که دارای ویزای فرودگاهی بودند را به ۳۰ روز افزایش داده بود.
در سال جاری بیش از ۳۵ هزار ویزا برای ایرانی‌ها صادر شد و طبق پیش‌بینی‌ها، این شاخص در سال آینده دوبرابر افزایش خواهد داشت.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط