3.8 C
Paris
Monday, December 4, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

قهرمانی و رکوردشکنی سهراب مرادی در مسابقات اندونزی

بنابه گزارش رسانه ها، در ادامه مسابقات آسیایی که در اندونزی در حال برگزاری است روز شنبه، سوم شهریور، سهراب مرادی، ورزشکار ایرانی در در دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه‌برداری، موفق شد با بالا بردن وزنه ۱۸۹ کیلویی، رکوردشکنی کند.

از سال ۱۹۹۹ رکورد یک‌ضرب در دسته ۹۴ کیلوگرم مردان در اختیار اکاکیوس کاکیاسویلیس، ورزشکار یونانی، بود که ۱۸۸ کیلوگرم را در حرکت یک‌ضرب بالای سر برده بود.

اما سهراب مرادی روز شنبه پس از ۱۹ سال این رکورد قدیمی را فروریخت و به نام خود ثبت کرد.

سهراب مرادی، قهرمان المپیک و جهان، علاوه بر ثبت رکورد یک‌ضرب جهان، با بالا بردن ۴۱۰ کیلوگرم در مجموع دو حرکت، به مقام نخست در دسته ۹۴ کیلوگرم رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.

فارس اِلباخ از قطر با ۳۸۱ کیلوگرم و سومپرادیت سارات از تایلند با ۳۸۰ کیلوگرم در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

سهراب مرادی پیش از این نیز در مسابقات قهرمانی جهان که در آناهایم آمریکا برگزار شد رکوردهای دوضرب و مجموع جهان را شکسته بود.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «فقط می‌خواستم رکورد یک‌ضرب را بشکنم. چون تنها رکوردی بود که نداشتم و این آخرین فرصتم بود.»

این ورزشکار زاده سده لنجان، واقع در استان اصفهان، همچنین به خبرگزاری فرانسه گفت که با ثبت همیشگی نامش در رکوردهای دسته ۹۴ کیوگرم، اکنون قصد دارد به دسته ۹۶ کیلوگرم برود و برای مسابقات جهانی که در ماه نوامبر برگزار خواهد شد آماده شود.

کیانوش رستمی، علی مکوندی و مجید عسگری سه وزنه‌بردار حذف‌شده ایران در بازی‌های آسیایی هستند.

کیانوش رستمی که همراه با سهراب مرادی در دسته ۹۴ کیلوگرم مسابقه می‌داد روز شنبه در حالی که بخت فراوانی برای کسب مدال نقره داشت ترجیح داد سه بار با وزنه‌های ۲۱۸ و ۲۲۰ کیلوگرمی دست‌وپنجه نرم کند اما ناکام ماند و از دور مسابقات حذف شد.

سهراب مرادی در مصاحبه‌ با خبرگزاری فرانسه از حذف هم‌تیمی خود ابراز تأسف کرد و گفت: «ما با هم تمرین کردیم و در دسته ۸۵ هم بارها با کیانوش بودم. امیدوارم بار دیگر هر دو بتوانیم در دسته ۹۶ کیلوگرم با هم باشیم.»

در مسابقات آسیایی که از ۱۸ اوت تا دوم سپتامبر در جاکارتا، پایتخت اندونزی، برگزار می‌شود کاروان ایران با حدود چهارصد ورزشکار مرد و زن در اکثر رشته‌ها حضور دارد.

تیم ایران تا روز شنبه با کسب ۳۴ مدال در رشته‌های مختلف، پس از چین، ژاپن و کره جنوبی در مقام چهارم قرار دارد.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط