3.1 C
Paris
Saturday, January 28, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

قهرمانی تیم کومیته ایران در مسابقات جهانی کاراته اتریش

تیم کومیته مردان ایران در فینال رقابت‌های جهانی کاراته در شهر لینتس اتریش موفق شد تیم ژاپن را شکست دهد و به دومین قهرمانی خود دست یابد.
ایران در مسابقه فینال توانست با نتیجه تیمی ۳ بر ۲ حریفش را شکست دهد.
مهدی خدابخش٬ بهمن عسگری و ذبیح‌الله پورشیب مبارزه‌های خود را برنده شدند و سجاد گنج زاده و علی فداکار در مقابل حریفان‌شان شکست خوردند.
در این مسابقات که در شهر لینتس در اتریش برگزار شد٬ تیم ایران با کسب سه مدال طلا و سه مدال برنز در جدول توزیع مدال‌ها در رده سوم قرار گرفت.
در مسابقات انفرادی امیر مهدی‌زاده و سجاد گنج‌زاده مدال طلا گرفتند و حمیده عباسعلی تنها کاراته‌کای تیم زنان بود که به مدال برنز دست یافت.
تیم ایران در مسابقات با ترکیب کامل ۱۶ نفره (۸ زن و ۸ مرد) شرکت داشت.
این نخستین بار است که ایران در مسابقات جهانی کاراته از نظر تعداد مدال در جمع سه تیم برتر جای می‌گیرد.
در این دوره ژاپن و پس از آن فرانسه بیشترین مدال‌ها را به دست آوردند.
مسابقات جهانی کاراته مهمترین مسابقات بین‌المللی این ورزش است که از سال ۱۹۷۰ هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. مسابقات زنان نیز از سال ۱۹۸۴ به این تورنمنت افزوده شد.
کومیته در ژاپنی به معنای مبارزه و یکی از سه بخش اصلی تمرینات ورزش کاراته به همراه کاتا و کیهون است. در کومیته از فنون تمرین شده در کاتا و کیهون در مقابل حریف واقعی استفاده می‌شود.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط