11.9 C
Paris
Tuesday, May 30, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

قتل یک شهروند بهایی در یزد با چاقو

بنابه گزارش آریا نیوز از رسانه ها، یک شهروند بهایی ایرانی به دست دو نفر با چاقو به قتل رسیده است. یکی از مهاجمان بازداشت شده گفته‌است که این حمله را به خاطر باور و دین او انجام داده‌اند.

در همین رابطه در اطلاعیه‌ای که جامعه بین‌المللی بهاییان منتشر کرده، فرد کشته‌شده فرهنگ امیری، ۶۳ ساله، شهروند ساکن یزد، معرفی شده‌ و این حمله نیز ۲۶ سپتامبر/۵ مهر ماه، یعنی ماه گذشته، رخ داده‌است.

افرادی که به گفته این اطلاعیه آقای امیری را به قتل رسانده‌اند، روز چهارم مهر ماه به بهانه خرید خودروی او به محل سکونتش رفته‌اند ولی او در طول روز در خانه نبوده، در نتیجه هنگام شب دوباره مراجعه کرده و با ضربات چاقو به قفسه سینه‌اش او را شدیدا زخمی کرده‌اند.

فرهنگ امیری بنا بر این اطلاعیه، ساعاتی بعد در بیمارستانی جان خود را از دست داده‌است. هر دو ضارب بازداشت شده‌اند، یکی را یکی از همسایگان گرفته و دیگری را پلیس دستگیر کرده‌است.

یکی از ضاربان در برابر شاهدانی که حضور داشته‌اند، گفته به این خاطر فرهنگ امیری را به قتل رسانده چون می‌دانست او بهایی است.

خبر قتل فرهنگ امیری در یزد، پیشتر نیز از سوی برخی وب‌سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر شده بود. در همان تاریخ ۶ مهر ماه، سرهنگ محمدرضا مزیدی، یک مقام ارشد فرماندهی انتظامی یزد، به خبرگزاری ایسنا گفته بود در تحقیقات اولیه پلیس درگیری فیزیکی و اختلاف مالی دو میلیون تومانی برای یک دستگاه خودرو، علت این جنایت تعیین شده است. گزارش‌های بیشتری از نتایج تحقیقات پلیس به طور علنی منتشر نشده است.

اما بانی دوگال، نماینده کمیته بین‌المللی بهاییان در سازمان ملل متحد، در بیانیه این کمیته تاکید کرده است این واقعه نتیجه عملکرد هدفمند و دیرینه مقام‌های جمهوری اسلامی در پخش نفرت و دامن‌زدن به تعصبات علیه بهاییان است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط