5.8 C
Paris
Wednesday, December 6, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

فیلم فروشنده برنده جایزه هوگوی نقره‌ای شیکاگو شد

به گزارش آریا نیوز، فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی برنده، جایزه ویژه هیات داوران پنجاه و دومین جشنواره فیلم هوگوی شیکاگو شد.
داوران این جشنواره از فیلم فروشنده برای بیان سطوح مختلف موقعیت‌های انسانی قدردانی کرده‌اند.
هیات داوران جشنواره شیکاگو در توصیف فروشنده گفته اند؛ فیلمی که دریچه‌ بی‌همتایی به مسایل پیامد یک تجاوز جنسی و چگونگی مواجهه جامعه ایرانی با آن می‌گشاید. همزمان فیلم داستانی قوی درباره انتقام را به شکل واقعگرایانه‌ای روایت می‌کند که موقعیت‌های پیچیده و دردناک در آن جای دارند.
فیلم فروشنده داستان زن و شوهری به نام رعنا و عماد با بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی را روایت می‌کند که در حال بازی در نمایش مرگ فروشنده آرتور میلر هستند.
در آستانه شب افتتاح نمایش حادثه‌ای رخ می‌دهد که رابطه این زوج را ناخواسته درگیر تنش و التهاب می‌کند.
فیلم فروشنده پیش از این برنده بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره کن شده است. در جشنواره فیم مونیخ فروشنده به عنوان بهترین فیلم و در جشنواره آمستردام به عنوان بهترین فیلم تماشاگران انتخاب شد.
فروشنده از طرف ایران برای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی نامزد شده است.
جایزه هوگوی طلایی بهترین فیلم جشنواره شیکاگو و هوگوی نقره‌ای بهترین کارگردانی به فیلم سیرانوادا از کریستی پویو، کارگردان رومانیایی رسیده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط