1.8 C
Paris
Monday, December 5, 2022

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

فصل مشترک رجوی و نتانیاهو در مذاکرات هسته ای

netan-radjavi_pmoi-terrorisme-abrishamchi

بعد از مواضع ضد ایرانی سرمداران حکومت اسرائیل و گفتگوی فرانسوا اولاند در سفر شتابزده چند روز پیش با نتانیاهو و مطرح نمودن 4 پیش شرط برای رای مثبت به مذاکرات هسته ای با ایران،باند تروریست رجوی نیز به آنان پیوست.

دو روز پیش از شروع دور بعدی مذاکرات هسته ای در ژنو،مهدی ابریشمچی که با نام جعلی بهمن تهرانی از فرانسه پناهندگی گرفته است، در یک جلسه ضد ایرانی مدعی شد که گروه ناتوان رجوی یک سایت هسته ای مخفی را در حوالی اصفهان کشف و افشا نموده است.

او در این جلسه مدعی شد؛ “هر چيزی کمتر از اجرای کامل شش قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل متحد، تلاشی فريبکارانه از جانب رژيم ايران برای ادامه برنامه تسليحات اتمی می باشد. مقاومت ايران بر روی قبول پروتکل الحاقی به عنوان اصلی ترين تضمين برای جلوگيری از فريبکاری رژيم ايران تأکيد می کند.”

اما او در پاسخ به خبرنگاری که پرسیده بود؛ “خبرهایی که شما درز می دهید معتبر نیست.حتی آمریکا، آژانس بین المللی انرژی هسته ای و گروه 1+5 نیز ادعاهای شما را تایید نمی کنند.از طرفی این مسائل چه ربطی به گروه شما دارد؟ شما با این حرف ها نقش مدعی العموم بین المللی به خود قائل هستید و اساسا در این سطح از روابط بین الملل مطرح نمی باشید! چگونه ادعاهایتان را می توانید ثابت کنید؟ ” گفته بود؛”مقاومت ، به نمایندگی از مردم ایران سایت های مخفی اتمی را افشا می نماید و این را مردم از ما می خواهند.صحت افشاگری های ما نیز روشن است.”

سئوالات مشابه برخی خبرنگاران حاضر و هذیان گویی مکرر مهدی ابریشمچی، جلسه ظاهرا افشاگری را به مضهکه ای علیه رجوی تبدیل نموده و برخی به کنایه می گفتند؛ “مردم ایران که در پاریس زندگی نمی کنند.چگونه به گروهی که علیه آنان اقدام می نماید وکالت داده اند؟”

همانطور که مطلع هستید طی سال های گذشته ،جلسات مشابه را محمد سید المحدثین، علیرضا جعفرزاده و صونا صمصامی در آمریکا برگزار می نمودند.اما مدتی است که اینگونه جلسات نمایشی را مهدی ابریشمچی در پاریس اجرا می نماید.

می گویند تعدادی آمریکایی که در گذشته با گروه رجوی همراه بودند، به دروغ پردازی این گروه پی برده و برای بی اعتبار ننمودن خود از همراهی و اجرای این گونه نمایشات در واشنگتن جلوگیری نموده اند.

این تغییر رویکرد نشان می دهد که لابی گری مجاهدین در آمریکا از رونق افتاده و از طرف دیگر ،ناموفق بودن روند گذشته ،رجوی را بسیار عصبی نموده است. تا به این شکل مسئولیت مستقیم دروغ پردازی ها و اعمال خیانت بار را به نام مریم رجوی ثبت نموده و مقر خود در اورسوراواز را به عنوان یک مرکز ضد ایرانی و همسو با اسرائیل به جهان معرفی نماید.

جایی که در سال 2003 به دلیل طرح ها و دسیسه های تروریستی، تحت حمله نیروهای نظامی فرانسه قرار گرفت و سردمداران باند رجوی از جمله مریم رجوی، مهدی ابریشمچی و بیش از 180 تن دیگر را به زندان کشاند. حال با چنین پروسه ای ، در صورت موفقیت مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 ،مشخص نیست اقامت این گروه در فرانسه به چه سرنوشتی مبتلا خواهد گردید؟ آیا همچون پادگان اشرف، آنها مجبور به ترک اورسوراواز و فرانسه خواهند شد؟!

18 نوامبر 2013

محمد علوی

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط