5.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

فرانسه: تاکنون هیچ پاسخی از سوی ایران درباره وضعیت فریبا عادلخواه دریافت نکرده‌ایم

وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرده که با وجود درخواست از ایران برای “دسترسی کنسولی” به فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی- فرانسوی که از ژوئن گذشته در ایران بازداشت شده، تاکنون هیچ پاسخی از سوی مقامات جمهوری اسلامی دریافت نکرده است. فریبا عادلخواه روز هفتم ژوئن/ ۱۷ خرداد گذشته توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد.

وزارت امور خارجه فرانسه همچنین تاکید کرده که مقامات این کشور از جمهوری اسلامی خواسته‌اند تا علاوه بر مشخص کردن وضعیت و شرایط بازداشت فریبا عادلخواه و همچنین اجازه دسترسی کنسولی به وی، شرایط “آزادی فوری” او را هم فراهم کنند.

بنا به اعلام وزارت خارجه فرانسه درخواست دسترسی کنسولی به این زندانی دو تابعیتی رد شده و هیچ پاسخی از سوی ایران به دیگر درخواست‌های فرانسه درباره او داده نشده است.

فرانسه همچنین از مقامات ایران خواسته تا هرچه سریعتر ضمن روشن کردن وضعیت این زندانی دو تابعیتی، به درخواست‌های فرانسه درباره او نیز پاسخ مثبت دهند.

فریبا عادلخواه، پژوهشگر بنیاد مطالعات علوم سیاسی پاریس در خرداد گذشته طی سفر به ایران بازداشت شد. وی قرار بود روز سوم تیرماه گذشته به پاریس بازگردد. عادلخواه اکنون در زندان اوین است و خانواده‌اش با او دیدار کرده‌اند.

پس از انتشار خبر دستگیری عادلخواه، علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران از این موضوع ابراز بی‌اطلاعی کرد.

فرانسه می‌گوید که درباره دلایل بازداشت او نیز تاکنون به این کشور توضیحی داده نشده است.

پیش از این امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم گفته بود که از حسن روحانی، همتای ایرانی خود درباره بازداشت فریبا عادلخواه توضیح خواسته، اما پاسخی دریافت نکرده است.

منبع؛ رادیو فرانسه

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط