6.2 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

طغیان رودخانه سن و سیل در پاریس

بنابه گزارش خبرگزاری ها از پاریس، بارش باران و بالا آمدن آب رودخانه سن موجب توقف حرکت‌ها قطار و اختلال در رفت و آمد و زندگی مردم این شهر شده است.

سطح آب رودخانه سن افزایش یافته و این شهر در خطر سیل قرار گرفته است. پیش بینی می‌شود تا پایان هفته ارتفاع سطح رودخانه به ۶ متر برسد.

بخشی از موزه لوور در پی بالا آمدن آب رودخانه تعطیل شده و بخش‌هایی از پل‌های قدیمی حوالی کلیسای نتردام با آب پوشیده شده است.

بسیاری از خیابان‌های منطقه دچار آب‌گرفتگی شده‌اند. رفت و آمد قایق‌ها از جمله معروف‌ترین کشتی‌های تفریحی شهر مختل شده است.

رفت آمد قطار شهری آر ای آر برای یک هفته متوقف شده است.

سیل موش‌های پاریس را هم به حرکت واداشته است و حضور آنها بیش از پیش در شهر به چشم می‌خورد.

به گزارش سازمان ملی هواشناسی فرانسه ماه دسامبر تا ژانویه سومین ماه پرباران ثبت شده در تاریخ این سازمان است.

رکورد بالا آمدن ارتفاع آب رودخانه سن مربوط به سیل بزرگ سال ۱۹۱۰ است که در پی آن آب چندین منطقه از پاریس را در فرا گرفت و مردم در مناطقی از این شهر با قایق رفت و آمد می‌کردند. در جریان این واقعه ارتفاع آب به ۸ متر رسید که بر روی دیواره یکی از پل‌های پاریس ثبت شده است.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی نیز سن طغیان کرد و آب روزخانه تا ارتفاع ۶ متر بالا آمد.

آن ایدالگو، شهردار پاریس گفت که احتمالا مدتی طول خواهد کشید تا طغیان رودخانه فروکش کند و از مردم محلی و گردشگران هشدار داد که از نزدیک شدن به مخازن آب و مکان‌های خطرناک پرهیز کنند.

 

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط