5.4 C
Paris
Friday, December 8, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

طرح مشترک ایران و آلمان در راه اندازی انرژی خورشیدی در کرمان

با حضور وزیر نیروی ایران و سفیر آلمان در ایران یک مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی در استان کرمان افتتاح شد. همچنین کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی دیگری نیز زده شد. سفیر آلمان از انتقال دانش فنی آلمان به ایران ابراز خوشحالی کرد.
به گزارش خبرگزاری‌های ایران مجتمع نیروگاه‌های خورشیدی مکران در ماهان با حضور حمید چیت‌چیان وزیر نیرو و همچنین میکائیل کلور برشتولد سفیر جمهوری فدرال آلمان افتتاح شد.
به گزارش سایت وزارت نیروی ایران نیروگاه ۲۰ مگاواتی خورشیدی ماهان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان و در عرض ۶ ماه راه‌اندازی شده است.

میکائیل کلور برشتولد سفیر جمهوری فدرال آلمان در مراسم افتتاح این نیروگاه گفت: «خوشحالم از این جهت که شرکت‌های آلمانی دانش فنی خود را در اختیار ایران قرار داده‌اند و با همکاری یک شرکت ایرانی نیروگاه خورشیدی ماهان افتتاح شد.»

مدیریت این طرح را شرکت آلمانی “آدور” برعهده داشته است.

این مجتمع نیروگاه خورشیدی ظرفیتی بالغ بر ۲۰ مگاوات دارد.

در این مجتمع حدود ۷۷ هزار پنل خورشیدی در مساحتی به وسعت ۴۴ هکتار نصب شده است.

همچنین کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی در ماهان نیز زده شد.

بنا بر گزارش‌ها این پروژه در جاده بم – ماهان در زمینی به وسعت ۱۵۰ هکتار اجرا خواهد شد و یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی خاورمیانه خواهد بود.

اعتبار این پروژه ۱۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.

طبق اطلاعات مندرج در وبسایت سازمان‌انرژی‌های تجدیدپذیر، ایران با داشتن ۳۰۰ روز آفتابی در بیش از دو سوم کشور و متوسط تابش ۴/۵ تا ۵/۵ کیلووات ساعت بر متر مربع در روز، از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که پتانسیل بالایی در زمینه انرژی خورشیدی دارند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط