5.8 C
Paris
Wednesday, December 6, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

طرح‌ریزی یک «سازمان تروریستی» برای کشتار مسلمانان و پناهجویان در آلمان

پلیس آلمان روز جمعه ۱۲ مرد را به ظن تاسیس و حمایت از یک «سازمان تروریستی» راست افراطی که هدفش برنامه‌ریزی برای حمله به سیاستمداران، مسلمانان و پناهجویان بود، دستگیر کرد.

دادستان‌ها گفته اند که ۴ نفر از این مظنونان یک «سازمان تروریستی» را در سپتامبر ۲۰۱۹ تاسیس و بطور مستمر با یکدیگر ملاقات و در اتاق‌های گفتگوی آنلاین با یکدیگر ارتباط داشته‌اند.

پلیس آلمان می‌گوید آنها برنامه قریب‌الوقوعی برای انجام حمله در آلمان نداشته‌اند.

هشت مرد دیگر دستگیر شده‌ مظنون به حمایت از این سازمان با جمع آوری پول و اسلحه هستند.

دفتر دادستان فدرال آلمان با اشاره به اینکه هدف این مظنونان ایجاد بی‌نظمی و فضایی از ترس شبیه به یک جنگ داخلی در آلمان بوده، افزوده است:‌«هدف این سازمان تزلزل و در نهایت نابودی نظام دموکراتیک و انسجام اجتماعی جمهوری فدرال بود تا شرایط شبیه به جنگ داخلی در کشور ایجاد شود. آنها در حال برنامه ریزی حملاتی علیه سیاستمداران، پناهجویان و مسلمان بودند اما این حملات قریب الوقوع نبودند.»

دولت آلمان از سال گذشته تمهیداتی را برای مواجه با خشونت گروههای راست افراطی در پاسخ به افزایش جرایم مرتبط با نفرت پراکنی، به اجرا گذاشته است.

این اقدامات پس از آن به اجرا گذاشته شد که یک سیاستمداران حامی پناهجویان به دست راستگرایان افراطی در آلمان به قتل رسید و همچنین حمله مرگباری به یک کنیسه یهودیان و یک مغازه فروش کباب صورت گرفت.

آلمان در پی این حملات قوانین مالکیت اسلحه را سخت تر کرده است و نظارت دقیق‌تری بر سخنانی که از روی نفرت در فضای آنلاین منتشر می شود، اعمال می کند.

آلمان می گوید که حدود ۹۰ درصد از ۱۸۰۰ اقدامی که علیه یهودیان در سال گذشته در آلمان صورت گرفته از طرف افراد حامی راست افراطی بوده است.

آژانس اطلاعات داخلی آلمان تخمین زده است که حدود ۲۴ هزار و ۱۰۰ «راستگرای افراطی» در آلمان وجود دارد که حدود نیمی از آنها بطور بالقوه خشن هستند.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط