14.3 C
Paris
Sunday, May 19, 2024

شکر خوری “رجوی” و “امارات” بر سر جزایر ایرانی

 

در پی ادعای ارضی “امارات” بر جزایر ایرانی و فراخواندن سفیر از تهران،سازمان مجاهدین خلق به رهبری مسعود و مریم رجوی اقدام به تبلیغات ضد ایرانی گسترده ای به نفع امارات متحده عربی حول این موضوع نمود.

در خبرها آمده است پس از دیدار رئیس جمهور ایران از جزیره ابوموسی ،وزارت امورخارجه امارات متحده عربی آن را نقض حاکمیت خود تلقی کرده و گفته است؛” امارات عربی متحده همواره حاکمیت خود بر جزایر ابو موسی، طنب صغری و طنب کبری را تاکید قرار می دهد و آنها را “اشغال شده” از سوی ایران می داند.

آل نهیان این سفر را “نقض آشکار حاکمیت امارات متحده عربی بر قلمرو این کشور و متوقف کردن همه تلاش های صورت گرفته به منظور یافتن راه حلی مسالمت آمیز ، جهت پایان دادن به اشغال سه جزیره امارات” دانسته است.”

گستاخی آل نهیان در شرایطی صورت می گیرد که قرار است از روز شنبه مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در استانبول آغاز گردد.بنظر می رسد اقدام شتابزده اماراتی ها از پیش طراحی شده و برای ریختن امتیاز به کیسه انگلیسی ها در میز مذاکره با ایران باشد.

براساس اسناد و شواهد تاریخی که در سازمان ملل متحد نیز به ثبت رسیده،مالکیت ایران بر جزایر ابوموسی،تنب بزرگ و تنب کوچک به دوره امپراتوری های عیلامی،ماد و هخامنشی می رسد.پس از آن نیز همواره تحت مالکیت ایران بوده و جای هیچ گونه شک و تردید باقی نمی گذارد.از سال 1900 میلادی زمانیکه استعمار بریتانیا در شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان حکومت می کرد،دنبال دست درازی و اشغال بخش جنوبی خاک ایران بودند.

در آن ایام کشوری به نام امارات متحده عربی وجود نداشت.شیخ نشین هایی بودند که بنام ” امارات متصالحه ” شناخته می شدند و تحت قیمومیت رسمی بریتانیا قرار داشتند.کنترل،نفت و حاکمیت مطلق در خلیج فارس و تنگه هرمز،استعمار بریتانیا را واداشت که در سال 1908 جزایر ایرانی را به اشغال خود درآورد.ویکی پدیا در این باره نوشته است؛” در سال ۱۹۷۱ پس از توافق ایران و بریتانیا و پیش از خروج نیروهای نظامی انگلیس از منطقه و تأسیس کشور امارات متحده عربی، بوموسی به همراه تنب بزرگ و تنب کوچک پس از نزدیک به ۷۰ سال به ایران بازگردانده شد.در سال ۱۹۹۲ و پس از خاتمه جنگ خلیج پارس،امارات متحده عربی بر خلاف نظر شیخ شارجه و معاهده ۱۹۷۱ شارجه با ایران در خصوص بوموسی، اقدام به طرح ادعاهای مالکیت بر جزایر سه گانه کرد. این اقدام واکنش دولت ایران را برانگیخت. “

با مروری کوتاه بر اسناد تاریخی و بین المللی می توان دریافت قدمت تاریخی کشوری بنام “امارات متحده عربی” که ادعای ارضی جزایر سه گانه ایرانی را در کارنامه اش دارد، از سال 1971 میلادی بوده و فقط به مدت 40 سال است.در صورتیکه جزایر مورد نظر از چند هزار سال پیش تحت مالکیت و جزو قلمرو تمدن ایران بوده است.

موافقت یا مخالفت با سیاست های رئیس جمهور ایران نباید دستآویزی برای نقض حاکمیت ارضی ایران ایجاد کند.هر ایرانی که در هرجای دنیا زندگی میکند حق دارد و می تواند نسبت به دولت،سیاست و جامعه موضع انتقادی داشته باشد.اما وطن فروشی ،بیگانه پرستی و ابزار قدرت های خارجی شدن هرگز!

سازمان مجاهدین خلق که از نقض حاکمیت ارضی ایرانیان با امارات متحده عربی و قدرت های خارجی شکر خورده و بشکن می زند،ید طولانی در پیشفروش آب و خاک مردم ایران به صدام حسین و سازمان های جاسوسی و تروریستی بین المللی دارد.وظیفه ملی و میهنی هر ایرانی است که نسبت به این دارودسته خائن و وطن فروش موضع گرفته و آنان را رسوا سازند.

از سی سال پیش در کردستان عراق تا همراه با گزارش “سیمور هرش” در صحرای نوادای آمریکا،کارنامه پرباری از خیانت باند رجوی به مردم ایران آغاز شده است.از افشاگری افراد جداشده طی 20 سال گذشته تا امروز توسط مقامات آمریکایی،هر بار گوشه ای از زوایای پنهان این فرقه خطرناک و بیگانه پرست افشا شده است.با این نمونه های تاریخی، بیش از پیش روشن گردیده که این سازمان خطرناک نه در پی استقلال و بهروزی مردم و آب و خاک ایران،بلکه در پی ضربه زدن به مردم و نقض استقلال کشور خود است.به همین دلیل بر آنان حرجی نیست که در قالب اپوزیسیون نان سرویس های جاسوسی اروپایی و آمریکایی خورده و روز و شب شان را در خیانت به مردم و آب و خاک ایران طی کنند!

13 آوریل 2012

جواد فیروزمند

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط