21 C
Paris
Monday, July 22, 2024

شکایت از شرکت اپل به دلیل کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی

بنابه گزارش رسانه ها، گروهی از کاربران گوشی‌های آیفون با این استدلال که شرکت اپل با کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی و عدم اطلاع رسانی در این باره مشتریان خود را فریب داده است، علیه این شرکت اقدام به طرح دعوی کرده‌اند.

بر این اساس تاکنون هشت شکایت علیه اپل در دادگاه‌های منطقه‌ای کالیفرنیا، نیویورک و ایلینوی و همچنین شکایت مشابهی در دادگاه اسرائیل مطرح شده است.

افشاگری در زمینه کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی در ۱۸ دسامبر توسط شرکت تخصصی نرم افزاری «Primate Labs» انجام شد. آنها اعلام کردند که بین به‌روز رسانی گوشی‌های قدیمی آیفون و کاهش سرعت پردازش آنها ارتباطی وجود دارد.

شرکت اپل نیز در ۲۰ دسامبر تایید کرد که با هدف کم کردن میزان مصرف انرژی گوشی‌های تلفن همراه و جلوگیری از خاموشی ناگهانی آنها در پی پایان شارژ باطری، بصورت عمدی عملکرد مدل‌های قدیمی خود را کاهش داده است.

بر این اساس توان پردازشی گوشی‌های آیفون 6، آیفون 6s، آیفون SE و آیفون 7 با استفاده از عملیات به‌روز رسانی نرم افزاری کاهش یافته است.

شاکیان اپل این شرکت را به انجام «اقدامات فریبنده و غیراخلاقی» متهم کرده‌اند. در صورت محکومیت اپل در دادگاه، صاحبان این شرکت چند ملیتی آمریکایی با میلیون ها دلار جریمه مواجه خواهند شد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها