18.8 C
Paris
Thursday, June 1, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سیاست خارجی هیلاری کلینتون در سوریه منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد

خبرگزاری رویترز گزارش داد که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گوید؛ سیاست خارجی هیلاری کلینتون در سوریه باعث جنگ جهانی سوم خواهد شد.
او طی سخنانی گفت که آمریکا به جای تلاش برای قانع کردن بشار اسد رئیس جمهور سوریه برای کناره گیری، باید بر شکست داعش تمرکز کند.
پیش از این خانم هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی آمریکا، سیاستی برای اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه پیشنهاد کرده بود که به گفته بعضی ها می تواند باعث بروز درگیری با جنگنده های روسیه شود.
آقای ترامپ همچنین از جمهوری خواهان به خاطر گرد نیامدن دور نامزدی او انتقاد کرد.
او در شهر میامی فلوریدا به خبرگزاری رویترز گفت؛ اگر حزب متحد بود، نمی شد این انتخابات را به هیلاری کلینتون ببازیم!
او در انتقاد از سیاست پیشنهادی خانم کلینتون گفت؛ اگر به هیلاری کلینتون گوش کنیم سر سوریه جنگ جهانی سوم راه خواهد افتاد.
دیگر با سوریه نمی جنگید، با سوریه، روسیه و ایران می جنگید، حرفم روشن است؟
روسیه یک قدرت اتمی است، اما کشوری است که برخلاف سایر کشورها که فقط حرف می زنند این سلاح ها را به کار می گیرد.
آقای ترامپ سوال کرد که؛ خانم کلینتون بعد از ارائه تصویری خیلی شرورانه از پوتین چطور می خواهد برود و با او مذاکره کند؟
اخطار او در مورد رویارویی با روسیه منعکس کننده نگرانی هایی بود که بلندپایه ترین مقام نظامی آمریکا ماه پیش در کنگره مطرح کرد.
ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به قانونگذاران گفته بود که منطقه پرواز ممنوع در سوریه می تواند به جنگ با روسیه دامن بزند.
او که در کمیته خدمات نیروهای مسلح سخن می گفت اظهار داشت؛ برای آنکه کل آسمان سوریه را کنترل کنیم باید با سوریه و روسیه وارد جنگ شویم. این تصمیمی خیلی بنیادی است که مسلما من نخواهم گرفت.
خانم کلینتون در آخرین مناظره با آقای ترامپ در نوادا در روز ۲۰ اکتبر بر این سیاست تاکید کرد که؛ یک منطقه پرواز ممنوع می تواند باعث جلوگیری از مرگ مردم شود و پایان مناقشه را تسریع کند.
با این حال براساس سندی که ویکی لیکس منتشر کرده او در نطقی در سال ۲۰۱۳ در موسسه گلدمن سکس در وال استریت گفته بود که؛ اعمال منطقه پرواز ممنوع باعث مرگ خیلی از سوری ها خواهد شد.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط