15.7 C
Paris
Friday, September 22, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سن اعتیاد و ارتباط نامتعارف در ایران به ۱۳ سال کاهش یافته است

بنا به گزارش آریا نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، الهه راستگو رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای شهر تهران، روز شنبه ۸ آبان گفت؛ گرایش نوجوانان ۱۳ ساله به مواد مخدر و ارتباطات نامتعارف را ناشی از استفاده سوء از شبکه‌های مجازی دانست.
او همچنین از کاهش سن خودکشی و افزایش آمار آن در میان دانش آموزان خبر داد.
به گفته این عضو شورای شهر، چالش‌های اقتصادی خانواده‌ها و نبود سیاستگذاری در حوزه رفاه و گردشگری نوجوانان را به سمت شبکه های انحرافی در فضای مجازی سوق می‌دهد.
پیشتر نیز مقام‌های قضایی، بهداشتی و آموزشی جمهوری اسلامی از افزایش خودکشی در میان دانش آموزان و کاهش سن اعتیاد و روابط جنسی در ایران خبر داده بودند.
طی یک سال گذشته گزارش‌های متعددی از خودکشی دانش آموزان نوجوان منتشر شده است. از سوی دیگر، سنین مختلفی از سوی برخی مقام‌ها به عنوان سن اعتیاد در ایران اعلام شده است.
سال گذشته، علی‌هاشمی رئیس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سن آغاز استعمال مواد مخدر در ایران را ۱۵ سال اعلام کرد، در حالی که برخی مقام‌ها عدد کمتری را برای این سن اعلام کرده بودند.
برخی از گزارش‌ها هم که چندی پیش منتشر شد حکایت از آن داشت که سن تجربه جنسی در ایران به حدود ۱۴ سال کاهش پیدا کرده است.
حال عضو شورای شهر تهران گفته است که به اعتقاد او، دسترسی به شبکه‌های مجازی و نبود برنامه برای سرگرمی و رفاه موجب رواج مواد مخدر و ارتباط نامتعارف در میان نوجوانان سنین ۱۳ تا ۱۴ سال شده است. این در حالیست که برنامه‌های فرهنگی نظیر برپایی کنسرت و اخذ مجوزهای سینمایی و کتاب در ایران با محدودیت‌های بسیار از سوی حکومت مواجه است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط