19.5 C
Paris
Friday, June 9, 2023

در تجاوز جنایتکارانه پوتین به اوکراین، 15 میلیون بی خانمان، هزاران کشته و مجروح و بیش از 5میلیون پناهنده به کشورهای همسایه !

سفر زنان تونسی به امارات متحده عربی ممنوع شد

بنابه گزارش رسانه ها، وزارت حمل و نقل تونس روز یکشنبه ۲۴ دسامبر ۲۰۱۷ تمامی پروازها از تونس به امارات متحده عربی و بالعکس را تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق در آورد. دلیل چنین تصمیمی ممانعت امارات از دادن اجازه سفر به زنان تونسی عنوان شده است.

طبق اعلام وزارت حمل و نقل تونس، توقف پروازها به امارات تا زمانی ادامه خواهد داشت که “راه‌حلی مناسب” برای این مشکل پیدا شود.

به گفته یکی از سخنگویان امارات نیز، تمام پروازها میان دبی و تونس از روز دوشنبه به حال تعلیق در خواهد آمد.

به گفته شماری مسافر زن تونسی، از روز جمعه گذشته از ورود آنان به هواپیماهای اماراتی ممانعت به عمل آمده است. به گفته آنان هواپیمایی امارات دلیلی برای این ممانعت مطرح نکرده و تنها عنوان کرده است که مسافران زن با گذرنامه تونسی اجازه سفر به آن کشور را حتی برای توقف موقت را هم ندارند.

مسئولان در دبی در پی اعتراض‌های شدید، از “مسایلی امنیتی” سخن گفته‌اند که این‌گونه تدابیر “موقت” را الزامی ساخته است.

محروم شدن زنان تونسی از سفر به امارات، باعث به راه افتادن موجی از خشم در شبکه‌های اجتماعی در تونس شده است. بسیاری از سازمان‌های مردم‌نهاد از “تصمیمی تبعیض‌آمیز” سخن گفته‌اند که حرمت و حق زنان را زیر پا می‌گذارد.

از زمان انقلاب تونس در سال ۲۰۱۱ میلادی و سرنگون شدن حکومت زین‌العابدین بن علی و گریختن او به عربستان سعودی تاکنون، مناسبات میان این کشور با امارات متحده عربی به شدت به تیرگی گراییده است.

AriaNews
AriaNewshttps://aria.ariairan.com/
اخبار اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، علمی از سراسر جهان در Aria News | آریا نیوز
آخرین خبرها
اخبار مرتبط